Domů / Aplikace / Co znamená licence GMS pro Android a proč je důležitá

Co znamená licence GMS pro Android a proč je důležitá

GMS aneb zkratka, která je v posledních měsících často skloňována na různých technologických serverech či diskuzních fórech. Zkratka GMS znamená Google Mobile Services.

Co je to GMS pro Android

Google pravděpodobně z důvodu bezpečnosti pro Android uživatele se rozhodl ke kroku, který znepříjemní život mnoha majitelům mobilních telefonů s neoficiální distribucí Androidu, či nevěrohodných výrobců.

Výrobci mobilních telefonů či prodejci v jejichž modelech jsou nainstalované aplikace od Google, včetně aplikace Google Play musí požádat o licenci GMS. Výrobce musí splnit celou řadu podmínek, které si Google zadal, aby tuto licenci získal. Způsob získání licence není příliš pro koncového zákazníka podstatný. Naopak podstatné je, co může pro něj znamenat, pokud  jeho zakoupený telefon je od výrobce, který tuto licenci nemá.

Přístup k Google Play

Mobilním telefonům od výrobce, který nemá GMS licenci může být odepřen ze strany Google přístup do Google Play, což by znamenalo takřka ochromení funkcí telefonu a majitel by nemohl nainstalovat žádné Google aplikace a ani instalovat jiné aplikace z oficiálního Google obchodu.

Pozor je důležité si dát i na prodejce telefonů, aby byl prověřený a neprodával doposud neprodané skladové zásoby telefonů, které ještě nemají GMS licenci.

Všechny odolné telefony nabízené v internetovém obchodu www.IPATO.cz mají GMS licenci zcela v pořádku a jejich majitelé se nemusí obávat omezení funkčnosti ze strany Google.

Přečtěte si také

rar soubory

Jaké aplikace do nového android telefonu

Dnešní článek je určen pro čtenáře, který dostali k Vánocům nový mobilní telefon s operačním …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *