Jak prodloužit výdrž baterie na Androidu

Dnešní článek bude návodem, jak prodloužit životnost baterie na Android telefonech pomocí nové aplikace od světoznámé antivirové společnosti Kaspersky. Jedná se o aplikaci Kaspersky Battery Life: Saver & Booster. Upozorňuji, že v současné době je aplikace ve stádiu beta verze a nemusí být zcela stabilní. Výdrž mobilních telefonů s operačním systémem Android je často probírané téma. Aplikace si často na pozadí aniž by to uživatel věděl dělají takřka co chtějí a zbytečně vybíjejí baterii.

Kaspersky Battery Life: Saver & Booste

Aplikace Kaspersky Battery Life: Saver & Booster dokáže všechny aplikace spuštěné na pozadí odhalit a jedním kliknutím je vypnete. Prostředí aplikace je velice jednoduché a intuitivní, tedy ikdyž je v současné době dostupná pouze v anglické lokalizaci snadno ji pochopí i český uživatel.

Po zapnutí aplikace je obrazovka rozdělena napravo vidíte velkou baterii a informaci kolik času zbývá do jejího vybití. Tato informace je čistě orientační a vypočítává se předchozích aktivit na telefonu a spotřeby baterie.

Nalevo uvidíte tabulku, kde bude výčet aplikací, které právě běží na vašem telefonu.  V případě, že chcete všechny vypnout stačí kliknout na zelené tlačítko GET a dojde k vypnutí. Některé aplikace vypnout nelze například antivir.

V případě, že v seznamu je aplikace, kterou vypnout nechcete jednoduše jí odznačíte/odfajfkujete.

Oblíbené aplikace

V případě, že nechcete nikdy vypnout některé aplikace na pozadí například Messenger, tak v seznamu běžících aplikací kliknete na název aplikace a zobrazí se karta s detailní informací o dané aplikaci. Například i zajímavé informace o tom, kolik využívá procesoru nebo datovou náročnost (hodí se především při mobilním připojení). Dole naleznete ikonu ADD TO FAVORITE APPS. Tím se pak už nebude zobrazovat v seznamu bežících aplikací, abyste neustále jí nemuseli odznačovat při vypínání ostatních jedním kliknutí.

 Odkaz ke stažení aplikace ZDARMA z Google Play: ZDE

Tip: V případě, že nechcete řešit problémy s  výdrží baterie můžete si zakoupit mobilní telefon Oukitel K10000, který má kapacitu baterie, jako powerbanka 10 000mAh. Přibližně 3x větší kapacita baterie nežli běžné telefony. Více informací o tomto mobilním telefonu naleznete zde: Oukitel K10000.