Domů / Odolné telefony / Je lepší odolný telefon s gumovými krytkami či voděodolnými konektory?

Je lepší odolný telefon s gumovými krytkami či voděodolnými konektory?

Při výběru nového odolného telefonu může nastat dilema v rámci výběru mezi dvěma obdobnými telefony, přičemž jeden má vodě-odolné krytky gumové na konektorech a druhý vodě-odolné konektory bez krytek.  V tomto článku se vám pokusíme poodhalit výhody a nevýhody obou variant. Dopředu je nutné upozornit, že vždy záleží na potřebách člověka a na prostředí, kde chce telefon nejčastěji využívat.

Gumové krytky vs vodě-odolné konektory

Při porovnání je nutné brát v potaz vícero faktorů. Nejdříve se, ale zaměříme na běžné zacházení s telefonem. U gumových krytek je známé, že časem se opotřebují a netěsní již tolik, jak by měly. Zvláště u napájecího konektoru, kde je gumová krytka nejvíce namáhána častým odkrýváním z důvodu nabíjení. Nutno dodat, že značnou nevýhodou gumových krytek je velký problém s jejich odkrytím v případě čerstvě ostříhaných nehtů na rukou, to je pak velký boj.

Krytky odolný telefon

U vodě-odolných konektorů žádný takový problém není a dle rozhovoru s servisním technikem internetového obchodu www.IPATO.cz, který se zaměřuje na záruční i pozáruční servis odolných telefonů neevidují ani žádný problém s korozí vodě-odolného konektoru, že by se časem snižovala vodě-odolnost. V tomto směru vyhrávají vodě-odolné konektory.

U vodě-odolných konektorů si není tedy potřeba dávat pozor, jako u krytek zda správně jsou utěsněny a není potřeba se strachovat co se týče vody. U vodě-odolných konektorů mohou na druhou stranu nastat jiné problémy. Například poničení/ poškrábání konektorů vniknutím různých částic. Například písku, pokud si majitel telefonu nevšimne, že se do konektorů dostal písek a začne tam strkat nabíjecí kabel může dojít k poničení konektoru. Tento problém naopak nehrozí u odolných telefonů s krytkami, které chrání konektory i před nežádoucími částicemi.

Závěr

Obě varianty mají svá pro a proti. Záleží v jakém prostředí chcete odolný telefon využívat a na vaší pečlivosti/opatrnosti u gumových krytek co se týče správného utěsnění a u vodě-odolných konektorů, zda se tam nedostali nějaké částice, které by mohly konektory následně vtlačováním silou napájecího kabelu poškodit.

Tip: Dle vyjádření již zmiňovaného technika internetového obchodu www.IPATO.cz nejčastější problém co se týče konektorů je nešetrné zacházení ze strany majitelů a „vyrvávání“ napájecího kabelu z konektoru, což časem může vést k problémům s nabíjením či zcela přestat telefon nabíjet z důvodu přerušení kontaktu na spodní základní desce telefonu.

Přečtěte si také

agm x3

Odolný telefon AGM X3 vs AGM A9

Dnešní porovnání odolných telefonů by se dalo nazvat jako bratrovražedný souboj, neboť budou porovnávány dva …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *