Domů / Odolné telefony / Mobilní telefon jako navigace na motorku

Mobilní telefon jako navigace na motorku

Se zlepšujícím se počasí se na silnicích objevuje čím dál více motorek či na polních cestách čtyřkolek a tento článek bude určen pro jejich majitele. Dříve v nedávné historii museli motorkáři zdlouhavě plánovat své cesty, aby věděli kudy jet a nezabloudili. Dnešní motorkáři to mají mnohem snadnější díky navigacím. Stačí zadat adresu, kam chtějí jet na výlet a nechat se navigovat. Prodávají se speciální GPS navigace pro motorky. Kvalitnější navigace na motorku stojí, ale řádově tisíce korun. Nastává otázka, zda je taková investice do navigace pro motorky potřebná? V tomto článku vám nabídneme alternativní způsob, který je mnohem méně finančně nákladný. Jednoduše lze využít váš mobilní telefon, jako navigaci s použitím speciálního držáku.

telefon jako navigace

Telefon jako navigace na motorku

Velice efektivní, málo nákladné řešení oproti klasickým hardwarovým navigacím. Dále s sebou nemusíte vozit elektroniku navíc a nabíječku k navigaci, atd.

Výhody telefonu jako navigace

  • Pro mobilní telefony je v obchodech s aplikacemi (např: Google Play) dostupný nespočet navigačních aplikací i přímo od výrobců klasických hardwarových navigací. Můžete si vybrat, která vám bude vyhovovat nejvíce.
  • Přes bluetooth si můžete spojit telefon se sluchátkem a nechat si říkat povely přímo do ucha.
  • V případě, že máte mobilní data můžete mít přehled o aktuální dopravní situaci a objet případné kolony.
  • Aktualizace map v aplikaci v telefonu je otázka pár kliknutí oproti zdlouhavé aktualizaci map u klasických navigací, které zároveň mají často aktualizace zpoplatněné.

telefon jako navigace

Jaký mobilní telefon je vhodný pro navigování

  • Mobilní telefon by měl být dostatečně hardwarově výkonný, aby se při navigování nesekal.
  • Měl by disponovat bluetooth připojením.
  • Ideálními telefony jsou odolné telefony, o které se nemusíte strachovat ani v deštivém počasí.
  • Pokud cestujete na delší vzdálenosti měl by telefon disponovat dostatečnou kapacitou baterie a výdrží.

Speciální držáky na motorky a čtyřkolky pro mobilní telefony  vyobrazené na fotografiích naleznete v internetovém obchodu www.IPATO.cz v kategorii: Mobilní příslušenství pro motorkáře.

telefon jako navigace

Kde pořídit odolné telefony vhodné k navigování

Širokou nabídku odolných telefonů naleznete v internetovém obchodu www.ipato.cz, který se specializuje na odolné telefony a širokou nabídku příslušenství k nim.

Čtyřkolka na přiložených fotografiích ve článku pro testování byla zapůjčena od firmy Motocentrum Olešná (Odkaz). V budově Motocentrum Olešná u Pelhřimova se nachází i kamenná prodejna / odběrné místo eshopu IPATO.cz. O prodejně jste se mohli dočíst v dřívějším článku: Prodejna Olešná IPATO.

Přečtěte si také

Odolný telefon Oukitel WP6 parametry

Odolný telefon Oukitel WP6 4GB/128GB parametry

O nově dostupném odolném telefonu Oukitel WP6 4GB/128GB jsme psali již v předchozím článku (Odolný …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *