Recenze telefonu DOOGEE Y6

Výrobce mobilních telefonů Doogee již v tomto magazínu není třeba představovat, protože jste se zde mohli přečíst už dříve o celé řadě telefonů od Doogee, jak z řady odolných telefonů, tak klasických dotykových. Dalším kouskem, kterého bych vám rád dnes představil je Doogee Y6, který patří mezi elegány s tělem z kvalitního hliníku. Rozhodně nepůsobí na první pohled tento mobilní telefon  žádným levným dojmem.

Výbava telefonu Doogee Y6

Na přední straně je úchvatný SHARP  IPS displej s úhlopříčkou 5,5″ a HD rozlišením. Doogee Y6 patří mezi pár vybraných telefonů se zaobleným displejem. Typ skla je kvalitní 2,5D odolné proti poškrábání. Výrobcem dotykového skal je ONE GLASS SOLUTIONS.

O výkon telefonu se stará čipset  MediaTek MTK6070, který obsahuje 8 jader. Z nichž má 4 výkonnější na frekvenci 1,5GHz a zbylé 4 na frekvenci 1GHz. Díky tomuto rozdělení jader dokáže Doogee Y6 šetřit energii při méně náročných aktivitách využívá méně výkonná úspornější jádra. O grafické výpočty se stará MALI-T860 MP2. Hladký chod systému Android zajistí 2GB operační paměti.

Doogee Y6 výkon

Doogee Y6 získal v benchmarku AnTuTu 36.724 bodů.

Pro kvalitní selfie fotografie i video hovory má telefon přední kameru s 8MP s HD natáčením videa. Zadní kamera má čočku SAMSUNG s 13MP s LED bleskem a automatickým zaostřovávám. Maximální kvalita natáčení videa je FULL HD (1080p).

Doogee Y6 čtečka otisku prstů

Doogee Y6 má interní kapacitu 16GB z toho je uživateli k dispozici 12GB. Problém s malou kapacitou vyřešíte přidáním externí paměťové karty microSD s kapacitou maximálně 64GB.

Kapacita baterie je 3200mAh a díky inteligentnímu řízení spotřeby má telefon dostatečnou výdrž pro 2-3 dny využívání. V pohotovostním režimu vydrží až 200 hodin.

Doogee Y6

Doogee Y6
8.2

Zpracování

9/10

  Výdrž

  8/10

   Výkon

   9/10

    Displej

    8/10

     Fotoaparát

     8/10

      Výhody

      • - Dual SIM
      • - Kvalitní přední kamera

      Nevýhody

      • - max 64GB paměťová karta