Domů / Proč nakupovat v IPATO.cz

Proč nakupovat v IPATO.cz

V České republice existují desítky internetových obchodů zaměřené na mobilní telefony, jak od tradičních značek, tak nevšedních čínských. Internetový eshop www.ipato.cz je jedním z nich a v tomto příspěvku bych vám rád nastínil, proč nakupovat zrovna u něj.

Zaměřím se především na nabídku čínských telefonů. Mnoho lidí oponuje proč kupovat čínský telefon v České republice dráže, když vyjde levněji nákup a poslání z Číny? 

Proč nenakupovat telefon v Číně?

  1. Pořizovací cena telefonu není konečná. Prvotní cena je sice až o třetinu levnější, nežli v tuzemských obchodech. Dopravu nabízí z Číny zdarma, ale musíte si připočítat DPH a Clo.
    1. Cena telefonu je v rozmezí do 150 Euro musíte navíc zaplatit 21% DPH*
    2. Cena telefonu je nad 150 Euro platíte 21% DPH + 15% CLO *
  2. Problém se zárukou. V případě poruchy a reklamce by náklady na zaslání telefonu k reklamaci do Číny tvořili skoro třetinu jeho pořizovací ceny. A nemáte jistotu výsledku reklamace.

*Poznámka: Informace o výši DPH a CLA byly čerpány z portálu nakupycina.cz

Ve výsledku takový telefon je dražší, nežli při nákupu v České republice, kde máte možnost snadno uplatnit reklamaci.

Internetový obchod ipato.cz navíc kromě zákonné záruky 2 roky nabízí i pozáruční servis a dokáže sehnat potřebné součástky na všechny nabízené čínské značky v sortimentu eshopu. Kompletní informace o zajištění náhradních dílů a výčet podporovaných výrobců naleznete na podstránce: Servis a náhradní díly pro čínské telefony.