Domů / Odolné telefony / Co znamená IP69K u telefonů

Co znamená IP69K u telefonů

S nástupem nových modelů odolných telefonů se lze již u těch předních setkat s novým označením u stupně krytí či jinak řečeno certifikaci odolnosti. Do teď byl standard u kvalitních odolných telefonů IP68. Nově mají přední modely, jako například iGET Blackview GBV9500 (Pokud si chcete přečíst o kompletní výbavě tohoto odolného telefonu, tak v článku: ZDE) stupeň krytí IP69K. V tomto článku se vám pokusíme osvětlit, jaké přináší toto označení novinky, oproti IP68. Hned na úvod bychom rádi objasnili, že IP69K splňuje všechny parametry předchůdce IP68 a něco navíc.

Tip: Informace o všech předchozích certifikacích odolných telefonů naleznete v dřívějším článku: Certifikace IP.

Vysvětlení IP69K

Zkratka „IP“ se do češtiny překládá a běžně využívá pod frází „stupeň krytí“. Důležitá jsou čísla za touto zkratkou. První číslo za touto zkratkou označuje stupeň ochrany před nebezpečným dotykem a vniknutím cizích předmětů. Již roky mají odolné telefony v rámci této ochrany stupeň 6. Znamená to, že mají ochranu před jakýmkoliv nebezpečným dotykem a jsou zcela prachuvzdorné.

Druhé číslo označuje stupeň krytí před vniknutím vody a zde je novinka. Doposud byla standardem úroveň 8, která zaručovala, že telefon je odolný proti potopení do vody, do určité hloubky a po určitou dobu danou výrobcem. Například odolný telefon iGET Blackview GBV8000 Pro zvládne potopení po dobu 30 minut do maximální hloubky 1m.

Nyní k tomu, co přináší stupeň krytí 9 s písmenem K před vniknutím vody. Nově odolný telefon nejen, že přežije potopení pod vodu, ale poradí si i s tlakovou vodou, samozřejmě do určitého tlaku, který udává výrobce. Dále si poradí i s vysokou teplotou vody.

IP69K u iGET Blackview GBV9500

Určitě vás zajímá, jak tento stupeň krytí vypadá v praxi. Jako ukázkový telefon použijeme již zmiňovaný nový model GBV9500, který má tento stupeň krytí.

  • Odolný proti prachu.
  • Zvládne ponoření do hloubky až 1,8 metru po dobu až 2 hodiny.
  • Je odolný proti tlaku/tlakové vodě do 10MPa
  • Poradí si i s párou o teplotě až 80 stupňů Celsia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.