Domů / Odolné telefony / Nová verze vojenského standardu MIL-STD-810H u telefonů

Nová verze vojenského standardu MIL-STD-810H u telefonů

MIL-STD-810H

V současné době se u nových odolných telefonů začíná objevovat přepracovaná verze vojenského standardu MIL-STD. Jistě jste již zvyklý na stálici u odolných telefonů v podobě MIL-STD-810G, který pronikl již i do kategorie levných odolných telefonů. Nově se, ale můžete setkat s novou verzí MIL-STD-810H, zvláště u prémiových odolných telefonů. Prvními vlaštovkami mezi odolnými telefony s touto novější verzí vojenského standardu patří odolné telefony AGM řady Glory.

Tip: Jak poznat nejnovější verzi standardu MIL-STD? Jednotlivé verze dle jejich standardizace dostávají písmenkovou koncovku, dle abecedního pořádku, tedy MIL-STD-810G je starší nežli MIL-STD-810H, což potvrzuje i rok jejich standardizace. MIL-STD-810G je z roku 2008 a MIL-STD-810H z 2019.

Vojenský standard MIL-STD

Standard MIL-STD není primárně určen pro odolné telefony, jeho využití je podstatně širší. Standard vznikl pro potřeby armády USA a jasnou definici odolnosti jednotlivé její výbavy. Rozsah dokumentace k tomuto standardu čítá stovky stránek. Standard využívá velké množství testování, přičemž každý objekt není testován všemi standardizovanými metodami testů, ale pouze relevantními vybranými. Například vojenská čtyřkolka nebude pravděpodobně testována metodou 528.1 – Mechanické vibrace lodního vybavení. To samé platí u odolných telefonů, bylo by zcela zbytečné je testovat například metodou 522.2 – Balistický šok. Obecné informace k tomuto standardu si můžete přečíst ve starším článku: Co znamená MIL-STD-810?.

Mezi metody, které dávají smysl testování u odolných telefonů lze zařadit:

  • Metoda testování 500.6 – Nízká tlaková výška
  • Metoda testování 501.6 – Vysoká teplota
  • Metoda testování 502.6 – Nízká teplota
  • Metoda testování 503.6 – Teplotní šok
  • Metoda testování 506.6 – Déšť
  • Metoda testování 507.6 – Vlhkost vzduchu
  • Metoda testování 509.6 – Solná mlha
  • Metoda testování 510.6 – Písek a prach
  • Metoda testování 514.7 – Vibrace
  • Metoda testování 524.1 – Zmrazování a rozmrazování

Pozor: To jakému testování a metodám testování bude odolný telefon podroben závisí na jeho výrobci a požadavcích na testovací laboratoř. Nelze obecně říci, že každý odolný telefon s MIL-STD-810H byl podroben stejným testům.

Kde zakoupit odolné telefony s MIL-STD-810H?

Odolné telefony splňující tento vojenský standard zakoupíte u specialisty na odolné telefony IPATO.cz, jejich nabídku naleznete v kategorii: Odolné telefony s MIL-STD-810H.

Přečtěte si také

AGM Glory odolnost

Odolnost telefonů AGM Glory s MIL-STD-810H

Nové odolné telefony od výrobce AGM z řady Glory patří mezi současné nejlepší odolné telefony …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.