Domů / Návody / Google Chrome offline čtení stránek

Google Chrome offline čtení stránek

Google se snažím svým Android uživatelům nabízet neustálé novinky a služby, které zpříjemní práci s telefonem. Aktuálně vylepšil offline funkci internetového prohlížeče Chrome. Zvláště u nás v ČR bude jistě tato funkce s android telefony velmi využívaná kvůli „ne/konkurenčnímu“ prostředí mobilních operátorů a drahých FUP.

Offline čtení internetových stránek Chrome

Dříve jste museli jít na danou internetovou stránku a stáhnout si jí do mezipaměti prohlížeče, abyste si jí následně mohli číst offline například ve vlaku či autobusu. S nejnovější verzí Chrome už není nutné stránku navštívit přímo stačí podržet prst nad odkazem, který na danou stránku vede a objeví se vám tabulka s nabídkou. Zde vyberete „Stáhnout odkaz“ a webová stránka, na kterou odkaz vede se automaticky stáhne pro offline čtení.

Další funkcí je možnost stažení stránek později v offline režimu. Například pokud bez internetu zadáte internetovou stránku klasicky se vám objeví již známý dinosaur s informací, že nejste připojeni k internetu. Nově je dole tlačítko s „Stáhnout stránku později“ pokud na něj ťuknete, tak se vám stránka automaticky stáhne jakmile se připojíte k internetu.

Tato funkce může být zajímavá a nápomocná například při využívání QR kodu, atd.

Odkaz ke stažení Google Chromě ZDARMA z Google Play: ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.