Domů / Odolné telefony / Historie odolných telefonů značky AGM

Historie odolných telefonů značky AGM

Výrobci odolných telefonů nejsou u nás tolik známé jako například Apple, Samsung či Nokia. V tomto článku si řeknem něco málo o výrobci odolných telefonů značky AGM. Tato firma má kořeny v nedalekém Německu a patři mezi špičkové výrobce odolných telefonů.

Odolné telefony AGM

Společnost AGM byla založena v roce 2008 týmem vášnivých inovátorů. Vizí AGM bylo vždy vytvořit mobilní telefon, který nebude jen zařízení pro komunikování, ale také designově pěkný a hlavně odolný telefon. Mobilní telefony AGM jsou navrhované tak, aby vydržely v nejnáročnějších podmínkách, ale čelí i běžnému používání, včetně vniknutí vody nebo prachu a náhodnému poškození pádem.

TECHNOLOGY BUILT TO ENDURE

V roce 2011 AGM vyrábí jako první na světě odolný a vodě odolný telefon založený na Android® OS. Od té doby AGM pokračuje v investování do mikro inovací a stále vylepšuje svá zařízení. Telefony AGM jsou jedničkou v odolných telefonech.

Všechny mobilní telefony jsou vyrobeny s normou odolnosti IP68 a vojenskou certifikaci MIL-STD. AGM však při hledání trvalého zlepšování odolnosti vyvíjí vlastní standard odolnosti nazvaný OEPT (Outdoor Environments Performance Test). To znamená, že bude i nadále nabízet zákazníkům to nejlepší v oblasti odolných telefonů. Všechny AGM telefony používají procesory Qualcomm®. Telefony AGM jsou vodě odolné, prachotěsné a odolné proti nárazům.

Píše se rok 2012 a AGM na trh uvádí první odolný smartphone pod názvem AGM V5 Rock – konstrukčně mohutný telefon, který zvládne lehké pády, ponor do vody, nevadí mu bahno. Odolný telefon se stal velmi populární neboť v tomto roce ostatní výrobci měli v produkci pouze klasické.

AGM-ROCK-V5-32-Android-40-Waterproof-Dustproof-and-Dropresistant-Mobile-Phone_800x800

Každý ví, že mobilní telefony patří mezi zařízení, které jsou v dnešní době takřka podmínkou pro život bez kterého se nikdo z nás neobejde. Samozřejmě jde o nejčastěji používané zařízení na světě, takže používání telefon s sebou nese spousty problémů co se týče rozbití.

Přijít s odolným telefon na trh byla perfektní volba. Čas jde dál a píše se rok 2016 a výrobce AGM přichází s modelem AGM X1. Tento model byl u uživatelů velmi oblíbený, protože byl odolný, ale nebyl tak „tlustý“ a měl oblibu u spousty uživatelů, kteří hledali „normální“ chytrý mobilní telefon, který bude i odolný. AGM X1 krom odolnosti nabízel i velmi slušnou výbavu s kterou se řadil do nadprůměrně řady telefonů. Dokonce tento model vzniknul i v limitované GOLD edici z 24k zlata a X1 MINI.

AGM X1

agm-x1

Odolné telefony už jsou v plném proudu a ihned v následujícím roce 2017 AGM uvádí na trh hned více modelů, které nesou značení: AGM A7, AGM A8 / AGM A2 RIO / M2 – kde jde o první tlačítkový odolný telefon. Absolutně nejprodavanější model z roku 2017 se stal AGM A8, kde se nabízel zákazníkům i ve verzi MINI a ta se také stala velmi oblíbená. Byla doba, kdy bylo v oblibě mít telefon s velkým displejem, ale byl problém některé telefony dát do kapesní kapsy u kalhot. Model AGM A8 MINI bylo ideální řešní a problém s kapsou u kalhot byl jeho velikostí vyřešen.

AGM A8 / MINI

agm-a8

AGM A7

  AGM-A7

Svět jde dál, stárneme a AGM co nevidět přichází s pilotním modelem AGM X2, který patří mezi absolutní špičku nejen mezi odolnými telefony. AGM X2 se rovná telefonům od světových výrobců jako je Apple či Samsung. Nabízí uctihodnou výbavu a vojenskou certifikaci odolnosti MIL-STD-810G. Testování telefonu probíhalo opravdu v náročných podmínkách, kdy telefon odolával nízkým teplotám na severním pólu -17°C až po extrémní teploty převyšující +40°C v poušti. Při testování tohoto modelu se výrobce zaměřil i na skokové změny teplot, působení vibrací, prašné prostředí, velké nadmořské výšky v Himalájích. V AGM X2 byl první telefon na světě který tuto vojenskou certikaci plnil. Doba tlačítkových telefonů se vrací a zákaznící je opět žádají. AGM provádí facelift tlačítkového modelu M1 na model M2.

AGM X2

41076_agm-x2

Aktuální rok 2019 nám přináší nový model AGM A9 a nejočekávanější model AGM X3 , který nabízí nadstandartní výbavu, který s sebou nese velmi slušnou výbavu s RAM o extrémní kapacitě 8GB a z běžného odolného telefonu se doslova stává kapesní počítač. V dnešním roce světový výrobci představují nejlepší mobilní telefony na trhu a AGM X3 se plnohodně rovná, dokonce v některých případech vítězí nad telefony v cenové relaci 25-35tis Kč. AGM X3 a AGM A9 na náš trh bude přiházet letos v březnu 2019 a bude je možné zakoupit ve specializovaném eshop na odolné telefony IPATO.cz. Jejich nabídku odolných telefonů AGM si můžete prohlédnout zde.

AGM X3

42005-1

Asi si říkáte, že výrobce AGM od roku 2012 do dnešního o proti ostnaním výrobcům představil relativně málo modelů. Je pravda, že někteří výrobci ročně představí nespočet modelů, ale výrobce AGM jde trochu jinou cestou. Na svých modelech si nechává opravdu záležet a každý model je po stránce zpracování a softwaru vypracovaný takřka k dokonalosti. Tím se minimalizují případné neočekávané výrobní vady či poruchy. Každý model je před zahájením do prodeje několik měsíců testován. Díky tomu, že AGM nechrlí každoročně několik nových modelů, tak se nemusíte obávat, že zakoupíte nový odolný telefon, který v  dobu koupě patří ke špičce od toho výrobce a během pár měsíců bude představen nový model. Díky tomu se drží i tržní hodnota modelů AGM a Váš nový telefon nepadá na ceně raketovou rychlostí dolů. Jak už je známo u elektroniky.

Než budou tyto dva modely v prodeji, tak si  u nás můžete přečíst zajímavé články o telefonech AGM zde.

Doporučujeme se podívat na krátké video, kde je průběh historie modelů AGM:

Přečtěte si také

AGM G2

Příslušenství k odolným telefonům AGM řady G2

Pořídili jste si nový odolný telefon od výrobce AGM z řady G2? Máme pro vás …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.