Domů / Návody / Jak vypnout realme telefon bez použití tlačítka napájení

Jak vypnout realme telefon bez použití tlačítka napájení

Články o produktech realme

U několika telefonů realme s operačním systémem Android 12 a verzí 3.0 uživatelského prostředí realme UI jsme se setkali se zajímavým problémem, že nejde telefon vypnout standardním způsobem přidržením fyzického tlačítka napájení a vyvolání nabídky vypnout nebo restartovat telefon. Konkrétně jsme se setkali s tímto problémem u realme 9 Pro a realme GT2 Pro, ale dle zjišťování informací na internetu má tento problém vícero modelů od realme.

Můžeme držet napájecí tlačítko do aleluja, ale nic se nestane.  Naštěstí telefon člověk vypíná opravdu málokdy, alespoň z našich zkušeností i tak doufáme, že realme brzy vydá opravu skrze aktualizace. Do té doby, než bude tato nefunkčnost opravena jsme již párkrát využili netradiční řešení, se kterým se chceme nyní s vámi podělit.

Edit: Při funkčním tlačítku napájení lze nyní nabídku s možností vypnutí a restartování telefonu vyvolat delším současným přidržením napájecího tlačítka a tlačítka pro zvýšení hlasitosti.

Vypnutí telefonu realme při nefunkčním tlačítku napájení

Nutno podotknout, že tlačítko napájení není u telefonů zcela nefunkční. Plní svoji funkci při rozsvícení a vypínání displeje zcela v souladu s požadavky.

Realme 9 Pro boční tlačítka

Návod na vypnutí realme telefonu

Pokud zrovna potřebujete telefon vypnout můžete využít nástroje automatického vypnutí v nastavení telefonu:

Jděte do nastavení telefonu a klikněte na Systémová nastavení

Návod na vypnutí telefonu realme

V systémových nastavení klikněte na Plán zapínání a vypínání.

Návod na vypnutí telefonu realme

Nyní klikněte na čas u automatického vypnutí a nastavte, kdy chcete, aby se telefon vypnul. Například, aktuálně je právě 13:45 a nastavíte vypnutí klidně v 13:46. Důležité je v části opakování odznačit všechny dny, jinak by se vám telefon vypínal pravidelně / opakovaně v označené dny v nastavenou dobu. Pokud odznačíte správně všechny dny uvidíte informaci Opakovat: Jednou.

Návod na vypnutí telefonu realme

Hotovo telefon se vám nyní sám vypne v nastavený čas. Na displeji se ještě v daný čas ukáže informace „Vypršel přednastavený čas pro vypnutí“ Telefon se automaticky vypne za 60 s. V tuto chvíli začne probíhat odpočet do 0 s a automaticky se vypne. Toto upozornění umožňuje vypnutí přerušit, pokud byste si to zrovna rozmysleli.

Jde telefon realme zapnout napájecím tlačítkem?

Telefon zapnete klasicky přidržením napájecího tlačítka, při zapínání žádné problémy s fyzickým tlačítkem nejsou. Funguje, jak má.

Přečtěte si také

realme GT Neo 3 recenze výbavy

Recenze výbavy telefonu realme GT Neo 3

realme GT Neo 3 je jeden z prvních mobilních telefonů na českém trhu s MediaTek …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.