Domů / Odolné telefony / Je lepší odolný telefon s gumovými krytkami či voděodolnými konektory?

Je lepší odolný telefon s gumovými krytkami či voděodolnými konektory?

Při výběru nového odolného telefonu může nastat dilema v rámci výběru mezi dvěma obdobnými telefony, přičemž jeden má vodě-odolné krytky gumové na konektorech a druhý vodě-odolné konektory bez krytek.  V tomto článku se vám pokusíme poodhalit výhody a nevýhody obou variant. Dopředu je nutné upozornit, že vždy záleží na potřebách člověka a na prostředí, kde chce telefon nejčastěji využívat.

Gumové krytky vs vodě-odolné konektory

Při porovnání je nutné brát v potaz vícero faktorů. Nejdříve se, ale zaměříme na běžné zacházení s telefonem. U gumových krytek je známé, že časem se opotřebují a netěsní již tolik, jak by měly. Zvláště u napájecího konektoru, kde je gumová krytka nejvíce namáhána častým odkrýváním z důvodu nabíjení. Nutno dodat, že značnou nevýhodou gumových krytek je velký problém s jejich odkrytím v případě čerstvě ostříhaných nehtů na rukou, to je pak velký boj.

Krytky odolný telefon

U vodě-odolných konektorů žádný takový problém není a dle rozhovoru s servisním technikem internetového obchodu www.IPATO.cz, který se zaměřuje na záruční i pozáruční servis odolných telefonů neevidují ani žádný problém s korozí vodě-odolného konektoru, že by se časem snižovala vodě-odolnost. V tomto směru vyhrávají vodě-odolné konektory.

U vodě-odolných konektorů si není tedy potřeba dávat pozor, jako u krytek zda správně jsou utěsněny a není potřeba se strachovat co se týče vody. U vodě-odolných konektorů mohou na druhou stranu nastat jiné problémy. Například poničení/ poškrábání konektorů vniknutím různých částic. Například písku, pokud si majitel telefonu nevšimne, že se do konektorů dostal písek a začne tam strkat nabíjecí kabel může dojít k poničení konektoru. Tento problém naopak nehrozí u odolných telefonů s krytkami, které chrání konektory i před nežádoucími částicemi.

Závěr

Obě varianty mají svá pro a proti. Záleží v jakém prostředí chcete odolný telefon využívat a na vaší pečlivosti/opatrnosti u gumových krytek co se týče správného utěsnění a u vodě-odolných konektorů, zda se tam nedostali nějaké částice, které by mohly konektory následně vtlačováním silou napájecího kabelu poškodit.

Tip: Dle vyjádření již zmiňovaného technika internetového obchodu www.IPATO.cz nejčastější problém co se týče konektorů je nešetrné zacházení ze strany majitelů a „vyrvávání“ napájecího kabelu z konektoru, což časem může vést k problémům s nabíjením či zcela přestat telefon nabíjet z důvodu přerušení kontaktu na spodní základní desce telefonu.

Přečtěte si také

Nejlevnější odolné telefony s NFC

TOP3 nejlevnější odolné telefony s NFC

Další díl pátečního seriálu článků TOP 3 odolné telefony dle různých parametrů je zaměřen na nejlevnější …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.