Domů / Video recenze / Články s testováním baterie / Mobilní telefon Oukitel K15 Plus – reverzní nabíjení

Mobilní telefon Oukitel K15 Plus – reverzní nabíjení

Mobilní telefon Oukitel K15 Plus má jednoznačnou přednost v podobě nadstandardní baterie s 10 000mAh, která odpovídá cca třem běžným mobilním telefonům. Výrobce Oukitel velmi chytře se rozhodl této velké baterie a jejích výhod v podobě dlouhé výdrže na jedno nabití využít i pro ostatní zařízení pomocí funkce reverzního nabíjení. Velmi zjednodušeně řečeno Oukitel K15 Plus se dokáže pomocí svého USB-C konektoru nabíjet ze sítě, ale i on sám následně dokáže nabíjet jiná zařízení.

Oukitel K15 Plus baterieOukitel K15 Plus reverzní nabíjení

Jak funguje reverzní nabíjení

Pro správnou funkci reverzního nabíjení je potřeba připojit k telefonu Oukitel K15 Plus OTG kabel. Bohužel OTG kabel není součástí balení tohoto telefonu a je potřeba ho dokoupit zvlášť. Nejedná se, ale o žádný neřešitelný problém, protože OTG kabel či OTG redukci lze zakoupit běžně v obchodech s elektronikou již i pod 100 Kč. Jen pozor, aby koncovka OTG se zasouváním do telefonu byla USB-C (male konektor) a druhá koncovka optimálně USB-A (female konektor), do které lze zasunout běžný USB kabel.

Následně stačí zasunout OTG kabel do konektoru v telefonu a připojit na druhou koncovku zařízení, které chcete nabíjet z telefonu. Může se jednat nejen o jiný mobilní telefon, ale i nositelnou elektroniku. Velmi praktická je tato funkce pro nabíjení dokovací krabičky bezdrátových sluchátek na dlouhých výletech, či pro nabíjení chytrých hodinek a náramků. K telefonu můžete připojit i USB hub.

Ukázka využití reverzního nabíjení u Oukitel K15 Plus

Kde pořídit Oukitel K15 Plus

Mobilní telefon Oukitel K15 Plus pořídíte u autorizovaného prodejce IPATO.cz. K telefonu Oukitel můžete zakoupit i prodlouženou záruku IPATO+.

Přečtěte si také

Oukitel WP19 – parametry a testy výdrže baterie

Odolný telefon Oukitel WP19 má spoustu předností a řadí se mezi nejlepší odolné telefony na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.