Domů / Odolné telefony / Odolný telefon ZOJI Z7 parametry

Odolný telefon ZOJI Z7 parametry

Nový odolný telefon ZOJI Z7 je velké překvapení na trhu s odolnými mobilními telefony. ZOJI Z7 nabízí neuvěřitelný poměr cena/ výkon a odolnost. Zároveň je vybaven funkcemi, které byste zaručeně u odolného telefonu s cenovkou pod 4000 Kč nečekali. Ty se dozvíte v tomto článku, včetně stručného výčtu parametrů a výkonu ZOJI Z7. Troufnu si tvrdit, že tento odolný telefon vás zaručeně upoutá. Operační systém telefonu je Android verze 6.0.

ZOJI Z7

Odolný telefon ZOJI Z7 výkon a výbava

Jelikož se jedná o odolný telefon, tak nás nejdříve bude zajímat odolnost telefonu ZOJI Z7. Tento odolný telefon má vysokou certifikaci odolnosti IP68 a nevadí mu ani ponoření do vody až na dobu 30 minut do maximální hloubky 1 metr. Samozřejmostí je prachuvzdornost a odolnost displeje telefonu proti poškrábání a prasknutí o to se stará ochranné sklo Corning Gorila Glass 4. Vzhled telefonu je „správně“ robustní jak se na odolný telefon patří. Na druhou stranu lehce elegantní a nejedná se o „pádlo“ či „cihlu“, jak se občas nepěkné odolné telefony nazývají. Pro správnou odolnost telefonu je potřeba vždy dodržet všechny pokyny od výrobce, jako je například správné a důkladné zacvaknutí těsnících krytek u konektorů.

Velkým překvapením vzhledem k ceně telefonu je, že obsahuje čtečku otisku prstů pro maximální zabezpečení vašich dat a obsahu telefonu.

ZOJI Z7 výkon telefonu

Srdcem telefonu je chipset MTK6737, který obsahuje čtyr-jádrový procesor s frekvencí každého jádra 1,3GHz. Tomu sekunduje 2GB operační paměti a grafický čip MALI-T720 MP2.  V benchmark výsledku AnTuTu získal telefon bodové 31.175.

ZOJI Z7 displej telefonu

ZOJI Z7 má IPS displej s úhlopříčkou 5″ palců a rozlišením 1280×720 pixelů. Displej proti poškrábání chrání ochranné sklo Corning Gorila Glass 4.

ZOJI Z7 ostatní výbava

Potěší i poměrně kvalitní fotoaparát zadní s 13MP s led přisvětlovacím bleskem pro focení v horších světelných podmínkách. Pro video hovory je k dispozici přední kamera s 5MP. Zadní kamera dokáže nahrávat video v maximální kvalitě FullHD.

ZOJI Z7 má interní kapacitu 16GB, kterou lze rozšířit pomocí paměťové karty s maximální kapacitou 64GB.

Kapacita baterie činní 3000mAh a telefon by měl vydržet za určitých podmínek v pohotovostním režimu až 450 hodin či 7 hodin přehrávání hudby nebo 11 hodin hovoru.

 

ZOJI Z7

7.6

Zpracování

8.5/10

Výdrž

8.0/10

Výkon

7.0/10

Displej

7.5/10

Fotoaparát

7.0/10

Klady

  • Velice nízká cena
  • Čtečka otisku prstu
  • IP68

Zápory

  • HD rozlišení displeje

Přečtěte si také

DOOGEE S59

Recenze výbavy odolného telefonu DOOGEE S59

DOOGEE S59 je cenově dostupný odolný telefon (s cenou pod 4000 Kč), který ocení především …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.