Domů / Android telefony / Realme 8i systém a uživatelské prostředí

Realme 8i systém a uživatelské prostředí

Realme 8i UI

Nový mobilní telefon Realme 8i má operační systém Android verze 11 se službami Google. Systém obsahuje i uživatelské prostředí UI 2.0 od výrobce Realme. Tento článek bude právě o systému a především uživatelským prostředí. Budete se moci podívat nejen jak vypadá, ale i jaké má funkce.

Realme 8i systém

Android 11

Mezi základní výhody systému Android 11, oproti předchozím verzím je propracovanější systém notifikací a lepší využití „bublin“, které znáte z Messengeru, i pro jiné aplikace. Android 11 nabízí uživateli i větší správu nad oprávněními (například přístup k poloze, mikrofonu či fotoaparátu) , které udělí aplikacím. Nově lze využívat jednorázová oprávnění pro aplikace. Jedenáctá verze má i lepší přístup k aktualizacím zabezpečení, které se aktualizují přes Google Play stejně jako běžné aplikace.

Realme UI 2.0

Uživatelské prostředí Realme je od počátku zdařilé a verze 2.0 to jen potvrzuje. Oproti předchozí verzi navíc takříkajíc již dospělo. Je velmi intuitivní, nabízí široké spektrum nastavení a především design již není tak barevně agresivní a přehlcený spousty barev jako předchozí verze.

„Domovská plocha“

Realme 8i UI

Jednoduchým gestem přejetím prstu z leva doprava se ukáže plocha s chytrým asistentem

Realme 8i UI

Notifikační lišta

Notifikační lišta je velmi přehledná a barevně vyladěná. Uživatel jednoduše pozná, která ikona/funkce je aktivovaná modrým zbarvením, a která naopak vypnutá šedivým zbarvením. Položky v notifikační liště lze přesouvat a odebírat či přidávat dle potřeb.

Realme 8i UI notifikační lišta Realme 8i UI notifikační lišta Realme 8i UI notifikační lišta

Plovoucí lišta – chytrý boční panel

Velmi oceňujeme vychytávku v podobě plovoucí lišty (chytrého bočního panelu), která se ve výchozím nastavení nachází v části displeje vedle zapínacího tlačítka. Na screenshotech není ikona viditelná, ale po přejetí prstem z pravé části displeje v prostoru u zapínacího tlačítka směrem doleva se ukáže nabídka plovoucí lišty, do které si uživatel může přidávat položky nastavení, ikony nainstalovaných aplikací a mít k nim velmi rychlý přístup. Například praktické je mít v plovoucí liště kalkulačku a další často používané aplikace.

Realme 8i UI chytrý boční panel

Hledání

Do části pro hledání se lze dostat velmi rychle snadným gestem (tažením prstu z horní části obrazovky směrem dolů)

Realme 8i UI hledání

Přehled nainstalovaných aplikací

Stejně snadno jako dostat se do hledání lze pomocí gesta i do seznamu aplikací, tentokrát tažením prstu z dolní části obrazovky do horní.

Realme 8i UI seznam aplikací

Nastavení

U Realme UI 2.0 oceňujeme i široké možnosti nastavení a přizpůsobení.

Realme 8i UI nastavení Realme 8i UI nastavení Realme 8i UI nastaveníRealme 8i UI nastavení Realme 8i UI nastavení

Přečtěte si také

realme GT Neo 3 recenze výbavy

Recenze výbavy telefonu realme GT Neo 3

realme GT Neo 3 je jeden z prvních mobilních telefonů na českém trhu s MediaTek …

5 komentáře

  1. Eva Solánská

    Koupila jsem si telefon realme 8i. Je zde na zámku obrazovky jen jedna tapeta, která se mi nelíbí. U telefonu Huawey se mi tapety týdně měníly. Lze tuhle funkci nastavit i v telefonu realme 8I?

    • Dobrý den, tapetu zámku obrazovky lze samozřejmě změnit. Jděte do Nastavení -> Domovská stránka, Zámek obrazovky -> Dole naleznete v části „možná hledáte“ Tapety. Po kliknutí na Tapety uvidíte tři možnosti výběru z fotografií, statické tapety, živé tapety. Vyberete si fotku/tapetu, která se vám bude líbit. Poté na ní kliknete a zvolíte „Použít“. Nyní se vás telefon zeptá jako co ji má použít. Zámek obrazovky nebo domovská stránka nebo oboje. Vyberete zámek obrazovky. Hotovo. Co se týče denně měnícího se obrázku, to myslím, že uživatelské rozhraní realme samo neumí, ale určitě naleznete nějakou aplikaci v Google Play s touto funkčností denní změny.

  2. Katerina grycova

    Jde u toho telefonu nastavit aby zmizla spodni lišta ?

    • Nevíme, zda to jde pokud máte ještě Android 11 s realme UI 2.0, ale až budete mít Android 12 s UI 3.0, tak to jde určitě. S Android 12 se můžete podívat do nastavení systému. Zde přejděte do „Systémová nastavení“ a následně do “ Navigace systémem“. V této části „Navigace systémem“, lze volit mezi tlačítky (spodní lištou) a gesty (bez spodní lišty).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.