Domů / Zajímavosti / Realme opatří své telefony ekologickými štítky

Realme opatří své telefony ekologickými štítky

Realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů na světě, se v duchu svého závazku stát se trvale udržitelnou společností rozhodla připojit k iniciativě pěti předních evropských telekomunikačních operátorů a nechá své smartphony hodnotit systémem Eco Rating. 

realme se spojilo s nejvýznamnějšími evropskými operátory a opatří své telefony ekologickými štítky

Označení Eco Rating společně vytvořily firmy Deutsche Telekom, Orange, Telefónica, Telia Company a Vodafone. Systém hodnotí vliv přístroje na životní prostředí během jeho kompletního životního cyklu – od procesu výroby přes používání až po likvidaci zařízení. Maximální hodnocení je 100 bodů, čím více se skóre blíží nejvyšší hodnotě, tím je zařízení udržitelnější.

Modely realme 8 5G a realme 8i v hodnocení Eco Rating uspěly 

realme-stitky

Jako první podstoupily hodnocení Eco Rating modely realme 8 5G a realme 8i a oba získaly vysoké celkové skóre 76, respektive 80 bodů. Ještě vyššího hodnocení dosáhly přístroje v oblasti efektivity využití zdrojů. realme 8 5G získalo skóre 85/100, realme 8i si zapsalo dokonce 90/100.

„Jako odvětví máme závazek k lepší budoucnosti a v realme budeme transparentní vůči našim uživatelů. Systém označování Eco Rating je pozitivním krokem k realizaci této budoucnosti,“ komentoval hodnocení viceprezident realme, prezident realme International Business Group a generální ředitel realme Europe Madhav Sheth.

Udržitelnost a ochrana životního prostředí je pro společnost realme důležitá. Už v minulosti zavedla sofistikovaný program pro nakládání s elektronickým odpadem a snaha o dosažení co nejekologičtějšího postupu výroby se promítá do všech fází vzniku nových přístrojů. Od designu až po balení.

O značce realme 

realme je nejrychleji rostoucí společností v oblasti spotřebních technologií na světě. Trh smartphonů a AIoT mění tím, že zpřístupňuje prvotřídní a převratné technologie širokému okruhu uživatelů. Nabízí mladým lidem za dostupné ceny pestrou škálu chytrých telefonů a spotřební elektroniky s prémiovými specifikacemi, špičkovou kvalitou i s designem, který udává trendy.

Společnost realme, které zakladatel Sky Li v roce 2018 dal do vínku inspirativní motto „Dare to Leap“, je šestou největší světovou společností vyrábějící smartphony. V polovině roku 2021 působilo realme na 61 trzích po celém světě, včetně Číny, jihovýchodní Asie, jižní Asie, Evropy, Ruska, Austrálie, Středního východu, Afriky a Latinské Ameriky s globální základnou více než 100 milionů uživatelů. Pro více informací navštivte realme.com.

Tento článek je tiskovou zprávou Realme.

Přečtěte si také

realme GT Neo 3 recenze výbavy

Recenze výbavy telefonu realme GT Neo 3

realme GT Neo 3 je jeden z prvních mobilních telefonů na českém trhu s MediaTek …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.