Domů / Návody / Ukázka rozšíření RAM u odolného telefonu iGET Blackview GBV7100

Ukázka rozšíření RAM u odolného telefonu iGET Blackview GBV7100

iGET Blackview GBV7100

Funkce rozšiřující virtuálně kapacitu operační paměti je u klasických mobilních telefonů známá již delší dobu a často je označována jako dynamická RAM nebo virtuální RAM. Nyní se konečně rozšiřuje i do kategorie odolných telefonů a to konkrétně do odolných telefonů od iGET Blackview. jednou z prvních vlaštovek podporující tuto funkci je odolný telefon iGET Blackview GBV7100, která v základu má 6GB RAM hardwarovou / fyzickou operační paměť. Celkovou kapacitu operační paměti v telefonu lze navýšit pomocí již zmíněné funkce rozšíření RAM.

Navýšení RAM u GBV7100

iGET Blackview GBV7100 rozšíření ram

Odolný telefon iGET Blackview GBV7100 podporuje pomocí této nové funkce navýšení celkové operační paměti v telefonu až o 4GB. Tedy na celkovou hodnotu 10GB (6GB fyzické a 4GB virtuální).

iGET Blackview GBV7100 rozšíření ram

Funkce je založena na jednoduchém principu. Při aktivování funkce a nastavení maximální kapacity 4GB je tato kapacita zarezervována na interní paměti telefonu (ROM). V případě, že je vyčerpána veškerá kapacita fyzické operační paměti, například velkým množstvím spuštěných aplikací na pozadí. Systém místo toho, aby začal ukončovat méně prioritizované spuštěné aplikace, tak dojde k přesunu potřebných souborů těchto aplikací z fyzické operační paměti do virtuální paměti na interní paměť telefonu (ROM). Tím se uvolní rychlá fyzická RAM pro nově spuštěné aplikace. S touto funkcí je možné mít v telefonu spuštěné větší množství aplikací na pozadí.

Rychlost práce s daty ve virtuální RAM na interní paměti telefonu je omezena rychlostí paměťového čipu telefonu použitého pro ROM.

Video ukázka nastavení rozšíření RAM

Další články o telefonu naleznete pod štítkem: GBV7100.

Kde GBV7100 pořídit?

Odolné telefony iGET Blackview pořídíte u specialisty na odolné telefony a zároveň autorizovaného prodejce iGET Blackview v internetovém obchodě IPATO.cz. I s možností prodloužení zákonné záruky a širokou nabídkou příslušenství.

Přečtěte si také

GBV8900

Rozbalování odolného telefonu iGET Blackview GBV8900

Odolný telefon iGET Blackview GBV8900 je nástupcem oblíbených odolných telefonů iGET Blackview s termokamerou FLIR. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.