Domů / Aplikace / Aplikace pro rozpoznání fontu písma podle obrázku

Aplikace pro rozpoznání fontu písma podle obrázku

Dnešní článek bude určen spíše čtenářům, kteří se zajímají o fonty a grafiku. Například již několikrát se nám stalo, že jsme viděli na internetu nebo v obchodě leták, banner či jakoukoliv grafiku, na které nás zaujalo písmo a jeho font. Najít bez jakékoliv znalosti názvu či bližších detailů totožný font na internetu srovnáváním s náhledy fontů je takřka nemožný úkol či by to zabralo hodiny a hodiny. Naštěstí v dnešní době existují velice praktické aplikace, které na základě obrázku/fotky dokáží identifikovat font, kterým je pravděpodobně text napsán.

WhatTheFont aplikace

Aplikace pro rozpoznání fontu písma

Nám se velmi osvědčila aplikace pro mobilní telefony se systémem Android s výstižným názvem „WhatTheFont„. Aplikace je dostupná zdarma v Google Play. Má velice jednoduché a přívětivé uživatelské prostředí. Po nainstalování je potřeba povolit oprávnění k úložišti a fotoaparátu. Následně můžete vyfotit objekt, u kterého chcete zjistit písmo nebo vybrat obrázek z úložiště vašeho telefonu.

Postup je velmi jednoduchý za prvé buď vyfotíte fotografii fotoaparátem nebo vyberete již z úložiště telefonu. Následně vyberete oblast textu, u kterého chcete zjistit font.  Aplikace pak zobrazí návrhy, o jaký font se podle ní jedná.

Odkaz do obchodu s aplikacemi Google Play: ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.