Domů / Návody / Náhrada za WhatsApp Messenger

Náhrada za WhatsApp Messenger

V posledních dnech čím dál více doutná třaskavý sud kolem WhatsApp a změny podmínek, které jsou velmi nesrozumitelné a nikdo pořádně neví, co budou do budoucna znamenat. Zvláště pasáž o sdílení informací z WhatsApp s mateřským Facebookem a účel jejich získávání k čemu budou sloužit atd. Byť Facebook se snaží vyvracet informace, že by neměly být sdíleny informace i ze samotných konverzací, nikdo mu to s ohledem na minulost a prodej informací o uživatelích příliš nevěří a kolotoč migrace uživatelů z WhatsApp nabírá stále více na obrátkách. V tomto článku nebudeme vynášet žádné soudy ohledně férovosti Facebooku a zda tvrdí či netvrdí pravdu, ale představíme vám alternativní aplikace, které můžete využívat místo WhatsApp v případě, že s novými podmínkami nesouhlasíte.

whatsapp alternativa

Alternativní aplikace k WhatsApp

Aplikace Signal

Do nedávna ne příliš známá aplikace, která zažila neuvěřitelný nárůst v posledních dnech o 4200%, až došlo k jejímu dočasnému výpadku z důvodu přetížení serverů, které nebyly na takový nápor připraveny. Zviditelnění z velké části vděčí jedinému tweetu od Elona Muska, který obsahoval pouze dvě slova „Use Signal“. Za jediný týden si aplikaci z obchodů stáhli miliony lidí jak na Android tak iOS. Signal zvládá nejen posílat zprávy, obrázky, ale i audio a video hovory a skupinové chaty. Aplikace má zajištěné koncové šifrování. Šifrované zprávy nemůže nikdo jiný číst ani samotný Signal. Šifrování umí nejen u zpráv, ale i u hovorů. Aplikace Signal neobsahuje reklamu ani žádné sledování a přesto je zdarma, protože spadá pod stejnojmennou nezávislou neziskovou organizaci.

  • Odkaz na aplikaci pro Android v Google Play: ZDE
  • Odkaz na aplikaci pro iOS v Apps Store: ZDE
  • Odkaz na aplikaci pro Windows 10: ZDE

Aplikace Telegram

Telegram není žádnou novinkou, ale již roky fungující spolehlivou aplikací pro šifrovanou komunikaci s více než 400 miliony uživatelů. I tato aplikace nyní zažívá značný nárůst a vřele vítá nové uživatele, kteří utekli z WhatsApp. Šifrování na Telegramu je zajištěno pomocí kombinace 256bitového symetrického šifrování AES, dále 2048bitového šifrování RSA a bezpečné výměny klíčů Diffie – Hellman. Stejně jako Signal je i Telegram dostupný zdarma a bez reklam.

  • Odkaz na aplikaci pro Android v Google Play: ZDE
  • Odkaz na aplikaci pro iOS v Apps Store: ZDE
  • Odkaz na aplikaci pro Windows 10: ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.