Domů / Aplikace / Hra Pokémon GO

Hra Pokémon GO

Velký boom v poslední době zažívá hra Pokémon GO, jedná se o hru, ve které se prolíná svět reality se světem herních zážitků. Tvůrci hry si kladli za cíl vylákat lidi ven a okořenit to za pomocí pokémonů, to se jim také povedlo a v mnohem větší míře, než si vůbec mohli představit. Lidstvo doslova šílí, milióny stažení denně a hodnota celé firmy se zvětšila o několik desítek miliard.

Jak si hru nainstalovat?

Hra pro Evropu ku dnešnímu datu oficiálně nevyšla, avšak nezoufejte, lidé jsou koumáci, a proto Vám přinášíme návod, jak si hru nainstalovat neoficiálně:

 • Navštivte http://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/pokemon-go-0-29-0-release/pokemon-go-0-29-0-android-apk-download/
 • Na této stránce najdete červené tlačítko „Download APK“, po kliknutí se Vám načte další stránka a stahování se spustí automaticky.
 • Nyní už se celé dění přesouvá do telefonu, ve Vašem oblíbeném správci souborů si najděte složku „DOWNLOAD“, kde najdete instalační soubor.
 • Soubor otevřete (někdy je potřeba povolit instalaci z neznámých zdrojů), poté stačí nainstalovat.

pokemon Go instalace

První spuštění hry:

Hra se Vám načte a zobrazí se nabídka pro přihlášení za pomoci Google účtu. Po klepnutí se aplikace spáruje s účtem, který máte v telefonu nastaven jako defaultní. Následně si zvolíte, zda chcete hrát za holku či kluka. Poté si je můžete nastylovat podle svého gusta, oblečení, vlasy, oči a podobně.

Nyní se ocitáte ve hře samotné, budete potřebovat připojení k internetu a zapnutou GPS. Prostředí je ztvárněno dětsky, ale je podle reality a tam, kde je přehrada, opravdu uvidíte vodní plochu. Je velice pravděpodobné, že hned ze startu naleznete ve Vaší blízkosti pokémona, ťukněte na něj a pak už se jen snažte trefit Poké ball do jeho blízkosti. Pakliže jste úspěšní, je Váš a gratuluji k prvnímu úlovku J.

Často se ve hře budete potkávat také s takzvanými PokeStopy, ze kterých získáte skvělé předměty, které Vám pomohou dostat se výše, chytat nové kousky a samozřejmě se dozvíte o památkách, o kterých jste třeba ani nevěděli.

pokemon Go informace

Krátké vysvětlivky herních prvků:

 • Poké stop – Místa na mapě označená létající krychlí, pokud jste v blízkosti, tak se změní tvar z krychle na několik disků, rozťukněte a rotujte cedulkou tak dlouho, dokud nevypadne odměna. Nutno dodat, že odměnu musíte posbírat, než Vám zmizí…
 • Poké ball – Jedná se o míček, kterým chytáte Pokémony do svého vlastnictví.
 • Gym – Jedná se o místa v terénu, kde můžete své Pokémony trénovat, aby byli silnější. Trénovat můžete až od levelu číslo 5. Zároveň můžete tato cvičiště obsazovat pro svůj tým anebo bojovat s jinými týmy a oslabovat tak jejich level a prestiž.
 • Eggs – Česky vajíčka, ze kterých se klubou Pokémoni. Není to však tak jednoduché, na to, aby se Pokémon vyklubal potřebujete ujít určitou vzdálenost, zatím 2km, 5km nebo 10km a platí, že čím delší vzdálenost, tím lepší Pokémon.
 • StarDust – Hvězdný prášek, který použijete při upgradování Vašich Pokémonů.
 • Ekans Candy – Sladkost, taktéž používána při upgradování.
 • Incubator – Inkubátor, sloužící pro narození nových pokémonů, na začátku jeden dostanete na neomezené množství použití, ve hře potom můžete najít další, ale již omezené na počet použití.

pokemon Go hra

Jak získat Pokémona z vajíčka?

K narození nového pokémona přejděte do hlavního menu (poké ball dole uprostřed displeje), ťukněte na „Pokémon“, v horní části displeje ťukněte na tlačítko Eggs (zde se Vám načtou všechny Vaše vajíčka, které můžete dát do inkubátoru). Jedno vajíčko si vyberte a klepněte na START INCUBATION, vyberte inkubátor, který chcete použít (při začátku je zde pouze jeden), a teď můžete vyrazit a ujít potřebnou vzdálenost – Gratuluji, máte první Poké-děti…

Pokémon Go vajíčka

Vylepšování pokémonů:

Pokémona vylepšíte v jeho detailech, které najdete také v menu. Existují dva druhy vylepšování a to:

 • POWER UP – Váš pokémon zesílí a stane se odolnější v boji
 • EVOLVE – Váš pokémon projde evolucí na jeho vyšší já, může získat nové schopnosti

K Upgradování je potřeba spousty StarDustu a EkansCandy, které lze získat přeměnou slabších pokémonů. Občas je můžete nalézt také v Poké stopu…

pokemon Go vylepšování

Prvky v menu:

 • SHOP – Obchůdek, kde si za Coins nakupujete věci do zásoby.
 • POKÉDEX – Něco jako galerie, kde máte ukázány všechny své Pokémony.
 • ITEMS – Všechny předměty, které vlastníte, najdete zde.
 • POKÉMON – Zde si můžete prohlídnout detaily Vašich pokémonů, anebo si vychodíte vajíčka v inkubátoru, čímž jedině získáte.

pokemon Go menu

Závěrem

Hra se Vám určitě bude líbit, trošku připomíná hru Ingress, která je také podobně stavěná a má podobnou logiku. Míst, kde hledat je spousta a to i na některých vesnicích, ale samozřejmě jsou města hojností a doporučuje se hledat tam. Kolem celé hry je spousta povyku, a to protože se dějí průšvihy, kdy lidé odejdou z reality a způsobují nehody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.