Domů / Návody / Jak přenést po Vánocích data ze starého Android telefonu do nového.

Jak přenést po Vánocích data ze starého Android telefonu do nového.

Vánoce se blíží a řada z vás dostane jako dárek nový mobilní telefon se systémem Android. Či naopak čtete článek v době již po Vánocích a nový mobilní telefon máte již v rukou. Tento článek by vám měl pomoci jak snadno přenést (migrovat) data z vašeho starého telefonu na nový.  Existuje celá řada variant, jak přenést data ze starého Android telefonu na nový a nelze popsat zcela všechny postupy.

Přenos dat mezi Android telefony

1.Varianta přenosu dat mezi Android telefony

Jako první varianta se logicky jeví za použití nástrojů, které nabízí samotný Google. Varianta je založená na účtu Google a aktivovaném zálohování a synchronizaci dat. Ve starém telefonu povolíte zálohu dat a synchronizaci kontaktů atd s vaším Google účtem a pak se stačí přihlásit na novém telefonu na stejný účet a obnovit ze zálohy a synchronizovat. Vaše uživatelská data jako fotografie a dokumenty buďto můžete zálohovat do Cloudového úložiště Google Disk, OneDrive a pak se na novém telefonu do aplikace přihlásit a používat online či si soubory stáhnout offline do telefonu. Další možností je přesun ručně pomocí počítače, kdy vaše uživatelská data si stáhnete do počítače ze starého telefonu a následně nahrajete z počítače do nového. )


2.Varianta přenosu dat mezi Android telefony stejného výrobce.

Podstatně pohodlnější jsou nástroje (aplikace) dostupné od výrobců telefonů, pokud přecházíte mezi telefony stejné značky. Zpravidla výrobce nabízí verzi aplikace pro počítač a přenos dat přes počítač, či přímo aplikací dostupnou v Google Play a přenos se provede například skrze Bluetooth.

Přenos dat mezi telefony Samsung

Samsung má pro své uživatele velice intuitivní, propracovanou a uživatelsky nenáročnou aplikaci Smart Switch, pro přenos dat mezi telefony Samsung Galaxy. Aplikace je dostupná ve verzi pro počítač i pro telefony (V Google Play a Galaxy Apps.)

  • Postup
    • Postup je velmi snadný. Pokud vyberete variantu skrze mobilní aplikaci jednoduše jí na obou telefonech spustíte a spárujete je. Následně si vyberete jaká všechna data mají být přenesena (Například: hovory, kalendář, kontakty, atd.) a kliknete IMPORTOVAT. Telefony si data mezi sebou následně pošlou. Vzdálenost mezi nimi by neměla být během přenosu větší jak 20cm. Délka trvání závisí na zvolených položkách k přenosu a množství dat v starém telefonu.

Detailní informace o aplikaci Samsung Smart Switch naleznete v češtině na oficiálních stránkách výrobce ZDE  i s odkazem ke stažení aplikace.


Přenos dat mezi telefony Motorola

V případě, že přecházíte mezi telefony od společnosti Motorola můžete pro kompletní přenos dat využít oficiální aplikaci Motorola Migrate. Postup migrace je totožný, jako u Smart Switch, nejprve je nutné telefony spárovat a pak vybrat data, která se mají importovat ze starého telefonu na nový.

Odkaz ke stažení aplikace Motorola Migrate z Google Play: JIŽ není dostupná


Přenos dat mezi telefony HTC

I HTC má svojí vlastní aplikaci pro přenos dat ze starého HTC telefonu na nový. Jmenuje se Nástroj pro přenos HTC a je dostupná zdarma v Google Play.

Odkaz ke stažení aplikace Nástroj pro přenos HTC z Google Play: ZDE.


Přenos dat mezi telefony Xiaomi

Xiaomi pro přenos/migraci dat mezi telefony Xiaomi má aplikaci v Google Play zdarma dostupnou Mi Mover. Princip přenosu totožný, jako u předchozích aplikací jiných výrobců.

Odkaz ke stažení aplikace Mi Mover z Google Play: ZDE.


3.Varianta přenosu dat mezi Android telefony různých výrobců

Další variantou je, pokud nový Android telefon je od jiného výrobce nežli ten starý. Pak nemusí oficiální aplikace od výrobců fungovat zcela správně či vůbec. V tomto případě je nejjednodušším řešením využít váš Google účet. Provést zálohu starého telefonu na Google účet a na novém telefonu se přihlásit se stejným účtem a provést obnovu ze zálohy.

Jak přenést:

  • Kontakty , SMS, MMS a historii volání: SMS Backup & Restore.
  • Aplikace a systémové nastavení – pomocí zálohy na Google účet
  • Fotky hudbu a videa – nejrychlejší řešení je připojit oba telefony k počítači / notebooku a přetáhnout mezi nimi vaše soubory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.