Domů / Návody / Jak vybrat USB nabíječku

Jak vybrat USB nabíječku

Výběr správné USB nabíječky pro váš telefon či tablet může být složitější, nežli se na první pohled zdá. V dnešní době se bez USB nabíječky nikdo neobejde a je dobré mít, alespoň jednu v záloze. Výrobci mobilních telefonů takřka vždy dodávají svojí nabíječku k telefonům. Pokud se vám rozbije nebo potřebujete novou nabíječku k vašemu tabletu pozorně čtěte tento článek.

Většina lidí dělá tu chybu, že se koukne pouze na dva parametry a podle nich se rozhoduje. Zda má nabíječka vhodný konektor a jaká je její cena. Bohužel neřeší už další důležité parametry, jako je výstupní proud, kterým vaše zařízení nabíjí. Levné USB nabíječky často mají nízký výstupní proud, který je vhodný leda pro starší mobilní telefony s 1A. Dnešní dražší i střední třídy telefony umí stejně jako tablety nabíjení s vstupním proudem 2A. Díky tomu jsou rychleji nabití, nežli s 1A.

Výběr USB nabíječky

  • Jeden či dva USB porty? Někdy se hodí, pokud nabíječka disponuje dvěma výstupními USB porty, abyste mohli nabíjet dvě zařízení na ráz. Například tablet a telefon. Zde si dejte pozor na informaci o výstupním proudu, aby celkem nebyl 2A a tím pádem každý port při požívání obou naráz má pouze 1A.
  • Jaký má nabíječka maximální výstupní proud (nabíjecí proud). Doporučuji verze s alespoň 2A.
  • Některé nabíječky se prodávají v rámci setu i s nabíjecím adaptérem do auta. Samozřejmě je pak set dražší. Rozmyslete si jestli se vám nabíječka do auta hodí.

Důležitá poznámka na závěr: Ke kvalitní nabíječce je potřeba i kvalitní kabel. Pokud budete mít USB nabíječku s výstupním proudem 2A a USB kabel, který zvládne pouze 1A, tak vaše zařízení se bude nabíjet s 1A, proto je důležité číst detailně parametry kupovaného USB kabelu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.