Domů / Návody / Jak správně vybrat powerbanku

Jak správně vybrat powerbanku

V dnešním článku se dozvíte, jak správně vybrat powerbanku. Powerbanky patří v poslední době mezi nejvíce žádané a používané příslušenství nejen pro mobilní telefony, ale i pro tablety. Výběr powerbanky se na první pohled může zdát snadný. Podíváte se na cenu a kapacitu v mAh. Čím vyšší kapacita a nižší cena, tím lépe. Bohužel, takto snadné to není a ba naopak výběr pouze podle těchto dvou faktorů by byl chybný a takříkajíc byste pak zaplakali nad výdělkem. Například proto, že váš tablet by se dobíjel 6 hodin z vaší powerbanky a samotná powerbanka třeba celý den.

Podle čeho vybrat powebanku

  1. Nejdříve je důležité si ujasnit, pro jaké zařízení bude powerbanka sloužit. Zda pro mobilní telefon či tablet. Tablety mají větší kapacitu baterie, proto je pak potřeba vybírat powerbanky s vyšší kapacitou mAh. Na druhou stranu pro mobilní telefon není potřeba powerbanka s 12000mAh.
  2. Od použití pro tablet či telefon se odvíjí další velice důležitý parametr a to je výstupní proud. Některé levné powerbanky mají výstupní proud 1A, což je dostačující pro telefony střední a nižší třídy. Ovšem tablety umí přijímat 2A a díky tomu se rychleji nabíjí. S proudem 1A by nabijí tabletu trvalo cca 2x déle. Proto doporučuji vybírat powerbanky s výstupním proudem 2A. Některé mají více výstupních konektorů a umí zároveň 1A i 2A.
  3. Dávejte si pozor nejen na výstupní proud, ale i na vstupní proud. Přeci i powerbanku musíte dobít po vybití. Levnější modely mají vstupní proud 1A. Doporučuji vybírat modely s vstupním proudem 2A, aby se rychleji nabily.
  4. Je dobré si detailně přečíst popis powerbanky, jaké má další funkce. Například ochrany proti přepění, přehřátí, atd.
  5. Přečíst si hodnocení například na Heurece, jak jsou s vybranou powerbankou lidé spokojení. Zda se moc nepřehřívá, protože při vytváření tepla dochází ke ztrátám energie. Jak dlouho dokáže uchovat energii a jestli nedochází k nadměrným ztrátám časem. Také jestli v reálném využívání opravdu nabije telefon s určitou kapacitou baterie tolikrát kolikrát by měla dle kapacity powerbanky. U levnějších modelů se nemusí shodovat údaj výrobce o mAh s reálným používáním.

Je dobré si zároveň pro powerbanku pořídit kvalitní nabíječku, která umí nabíjet s výstupním proudem 2A. Starší USB nabíječky zpravidla nabíjí s výstupním proudem 550mAh až 1A.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.