Domů / Odolné telefony / Jaký malý odolný telefon k Vánocům?

Jaký malý odolný telefon k Vánocům?

U odolných telefonů stejně, jako u běžných mobilních telefonů je v posledních letech trendem velká obrazovka a je velmi těžké nalézt na trhu nějaký model, který by měl úhlopříčku displeje pod 6″, natož pod 5″. V tomto článku Vám představíme pár vybraných odolných telefonů, které se vešly pod zmiňované velikosti úhlopříčky displeje a zachovávají si malé kompaktní rozměry pro snadné a pohodlné ovládání jednou rukou. Tyto malé odolné telefony mohou posloužit jako skvělý dárek k Vánocům pro vyznavače malých displejů, kteří chtějí telefon nejen ovládat jednou rukou, ale aby se jim i vešel do kapsy u kalhot či montérek, aniž by je tam tlačil.

Malý odolný telefon do 5″

Cubot King Kong Mini 2

Cubot King Kong Mini 2

Prvním tipem je snad nejmenší odolný telefon na trhu Cubot King Kong Mini 2 s úhlopříčkou displeje pouze 4″. Tento odolný telefon má velmi kompaktní rozměry, které lze porovnávat s velikostí běžné platební karty či malé peněženky.

Cubot King Kong Mini 2 velikost

Cena Cubot King Kong Mini 2 se pohybuje kolem 2800Kč, z čehož lze odvodit, že se jedná o základní odolný telefon pro nenáročné uživatele. Je vybaven systémem Android 10, základním výkonem s MediaTek MT6761 ( 4 jádrový procesor až 2GHz) a 3GB RAM.  Interní paměť má kapacitu 32 GB, ale lze ji rozšířit microSD paměťovou kartou s kapacitou až 128GB.  Telefon odolá prachu, dešti či polití čajem, ale oficiálně nesplňuje žádné stupně krytí IP. Podrobnější informace o Cubot King Kong Mini 2 naleznete v již dříve publikovaných článcích o jeho výbavě a parametrech, obsahu balení: ZDE.  Jedná se o ideální odolný telefon pro nenáročné uživatele vyžadující nízkou cenu a malé rozměry.

Malé odolné telefony s 5,7″

Nabídka odolných telefonů s úhlopříčkou displeje pod 6″ je již podstatně bohatší nežli do 5″. Vybrali jsme pro vás tři odolné telefony s úhlopříčkou displeje 5,7″, které patří takřka mezi druhé nejmenší odolné telefony po Cubot King Kong Mini 2.

 iGET Blackview GBV4900 Pro

GBV4900 Pro

Odolný telefon GBV4900 Pro s cenou pod 4 000 Kč, který  s MediaTek Helio P22 8jádrovým procesorem a 4GB RAM bez problémů zvládá běžné činnosti s telefonem (volání, SMS, sledování videí, chatování, surfování po internetu atd.). Splňuje přísné standardy odolnosti: IP68 a vojenský standard MIL-STD-810G. Je prachotěsný, odolá ponoření do sladké vody do hloubky až 1,5 metru po dobu až 30 minut. Odolá i pádům z výšky až 1,5 metru.

 iGET Blackview GBV6600

gbv6600

Odolný telefon GBV6600 s cenou pod 5500 Kč nabízí solidní výkon MediaTek Helio A25 s 8jádrovým procesorem a 4GB RAM. Výsledek testování benchmark AnTuTu 93 500 bodů. Interní paměť telefonu má kapacitu 64GB (ROM) s možností rozšíření externí paměťovou microSD kartou s kapacitou až 128GB. GBV6600 má trojnásobnou zadní kameru s 16MPx hlavním objektivem a možností natáčení videa ve FullHD kvalitě s 30fps. V rámci odolnosti splňuje stupeň krytí IP68, IP69K a vojenský standard MIL-STD-810G. Je prachotěsný, odolný proti pádům z výšky až 1,2 metru a vodotěsný do hloubky až 1,5 metru po dobu až 30 minut (nevztahuje se na slanou vodu). Kompletní hardwarové parametry s hodnocením výbavy, dále testy odolnosti a baterie, včetně unboxingu naleznete v již dříve publikovaných článcích o GBV6600 ZDE.

 iGET Blackview GBV6600 Pro

GBV6600 Pro

Jedná se o nejnovější malý odolný telefon z výběru v tomto článku s cenou pod 9000 Kč. Od ostatních uvedených modelů se liší především výbavou, která čítá kvalitní termokameru FLIR. Hladký chod systému Android 11 zajišťuje u GBV6600 Pro MediaTek Helio P35 s 8jádrovým procesorem pracujícím na frekvenci až 2,2GHz a 4GB RAM operační paměť. GBV6600 Pro nabízí i dostatek prostoru pro systém, aplikace a uživatelská data s 64GB ROM interní pamětí + možnost rozšíření microSD kartou s kapacitou až 128GB. Stejně jako předchozí uvedený odolný telefon od iGET Blackview splňuje GBV6600 Pro přísné standardy odolnosti v podobě stupně krytí IP68, IP69K a vojenského standardu MIL-STD-810G. Kompletní hardwarové parametry s hodnocením výbavy, dále testy odolnosti a termokamery naleznete v již dříve publikovaných článcích o GBV6600 Pro ZDE.

GBV6600 Pro termokamera

Kde zakoupit malé odolné telefony

Všechny uvedené malé odolné telefony můžete zakoupit u specialisty na odolné telefony IPATO.cz, který je zároveň autorizovaný prodejce odolných telefonů iGET Blackview.

Přečtěte si také

Aplikace vánoční zvoneček

Mobilní aplikace s vánočním zvonečkem

Vybrali jsme pro vás dvě zajímavé aplikace z oficiálního obchodu s aplikacemi Google Play pro …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.