Domů / Odolné telefony / Jaký telefon k Vánocům pro důchodce

Jaký telefon k Vánocům pro důchodce

V dnešním článku se vám pokusím pomoci s výběrem telefonu pro vaše prarodiče, či rodiče v důchodu. Tito lidé mají většinou zcela jiné požadavky na mobilní telefon, nežli mladší generace.  V dnešní době existují i specializované firmy zabývající se vývojem a výrobou mobilních telefonů určených právě pro staré lidi.

Jak vybrat telefon pro důchodce

Starým lidem jde především o snadné ovládání a jednoduchou manipulaci s telefonem. Nemají potřebu mít dotykový displej, stačí klasický bezdotykový s tlačítkovou klávesnicí, kde jednotlivá tlačítka jsou dostatečně velká a je mezi nimi i dostatečný rozestup, aby nedocházelo k nechtěnému zmáčknutí vedlejší klávesy.

Systém telefonu by měl být přizpůsoben horšímu zraku a jednotlivé položky na displeji, včetně textu dostatečně veliké. Nejlépe s možností si přizpůsobit velikost písma a ikon podle potřeby.

Důležitá je dlouhá výdrž baterie, která většinou u bezdotykových telefonů není problém. Některé telefony pro důchodce mají i speciální SOS tlačítko pro případ nouze.

Jaký telefon pro důchodce k Vánocům

Nejznámějším výrobcem telefonů určených primárně pro důchodce je společnost Aligator, která nabízí celou řadu telefonů pro seniory. Podívat se můžete i na odolný telefon od tohoto výrobce v bezdotykové verzi i s dotykovým displejem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.