Domů / Video recenze / Mobilní telefon UMIDIGI F1 ukázka systému Android 9.0

Mobilní telefon UMIDIGI F1 ukázka systému Android 9.0

V rámci série článků o mobilním telefonu UMIDIGI F1 pro vás nyní máme ukázku z prostředí jeho operačního systému. Výrobce UMIDIGI se snaží, aby jeho mobilní telefony měly vždy dostupnou nejnovější možnou verzi operačního systému. Model UMIDIGI F1 disponuje nejnovějším operačním systémem Google Android 9.0 se všemi jeho funkcemi.

UMIDIGI F1 – Android 9.0

Systém Android 9  je v takzvané čisté verzi, bez zbytečného nežádoucího balastu a grafické nadstavby, kterou do systému nacpe spousta konkurenčních výrobců. Grafické nadstavby výrobců mají celou řadu nevýhod, ať se jedná o subjektivní nevýhody v podobě, že nemusí daný vzhled všem uživatelům vyhovovat a líbit se jim. Po objektivní nevýhody, že zbytečně zatěžují systém a hardware telefonu. Dochází k ochuzování dostupné kapacity RAM a zbytečnému vybíjení baterie, protože ne vždy jsou grafické nadstavby dobře optimalizované pro daný telefon. U některých výrobců obsahuje grafická nadstavba dokonce integrovanou reklamu i v systémovém nastavení, viz například Xiaomi a jeho MIUI. V neposlední řadě další objektivní nevýhodou je problém s aktualizacemi systému, protože poté co Google vydá dostupnou aktualizaci musí výrobce prověřit zda aktualizace nezpůsobí problémy s jeho grafickou nadstavbou a jestli ji nebude muset upravovat. Jedná se o běh na dlouhou trať, který dostupnost aktualizace koncovému majiteli telefonu dosti opozdí.

Nic z toho u F1 nehrozí s jeho čistým Android 9.0 bez grafické nadstavby od UMIDIGI. Systém je velice rychlý a svižný. Dále díky jeho čisté verzi je připravený na rychlou dostupnost aktualizací. Systém i telefon podporují funkci odemykání pomocí rozpoznání obličeje. Aplikace fotoaparát využívá výhod pokročilé umělé inteligence pro perfektní fotografie díky rozpoznání scény a automatickému nastavení nejvhodnějších parametrů fotoaparátu.

Ukázka Android 9.0 v UMIDIGI F1

Kde pořídit UMIDIGI F1

Mobilní telefon UMIDIGI F1 byl dostupný u autorizovaného prodejce IPATO.cz, specialistovi na mobilní telefony a jejich příslušenství.

Aktuálně nabízené novější telefony, které si můžete prohlédnout: UMIDIGI.

Přečtěte si také

UMIDIGI BISON 2 Pro

Recenze odolného telefonu UMIDIGI BISON 2 Pro

Odolný telefon UMIDIGI BISON 2 Pro je nejnovějším přírůstkem do oblíbené řady odolných telefonů Bison …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.