Domů / Odolné telefony / Nejlevnější odolný telefon k Vánocům 2020

Nejlevnější odolný telefon k Vánocům 2020

Vánoce jsou každým dnem blíže a brzo nás čeká první adventní neděle. Pokud stále nemáte vybraný dárek pro sebe či své blízké mohl by vám pomoci dnešní článek, který je zaměřen na výběr odolného telefonu s primárním faktorem cena. Podíváme se na v současné době prodávané nejlevnější odolné telefony s cenovkou pod 3000Kč. Oproti předešlým rokům se obecně nabídka odolných telefonů neskutečně rozšířila a dnes máme na výběr z mnoha modelů od mnoha výrobců.

Nejlevnější odolný telefon do 3000 Kč

Výběr byl koncipován ze sortimentu internetového obchodu IPATO.cz, který má opravdu širokou nabídku odolných telefonů mnoha značek a jedná se o specialistu na právě odolné telefony. Jak bylo uvedeno v textu výše primárním faktorem výběru byla cena, ale důležitou roli hrála samozřejmě i odolnost a dostatečný výkon na běžný chod telefonu.

Poznámka: Tento výběr „nejlevnějšího odolného telefonu“ zcela jednoznačně není určen pro náročné a náročnější uživatele. Jedná se o  modely s vysokou odolností, ale nelze očekávat s danou cenovkou vysoký výkon a špičkový fotoaparát. Navrhované telefony zvládnou běžné operace se systémem a běžné aplikace. Jsou též vybaveny základním fotoaparátem, který rozhodně nedosahuje kvalit dražších modelů.

1. Odolný telefon Ulefone Armor X7

UleFone Armor X7 se aktuálně prodává za cenu pod 2400Kč a vzhledem k ceně nabízí opravdu nadstandardní výbavu. Je vybaven mobilním operačním systémem Android 10, nutno podotknout, že tuto novější verzi nemá stále velké množství několikanásobně dražších odolných telefonů. Z hlediska odolnosti splňuje nejnáročnější testy odolnosti v podobě stupně krytí IP68 i rozšíření IP69K (Co přináší stupeň krytí se dočtete ZDE), též splňuje armádní standard MIL-STD-810G. Z hlediska odolnosti je rovnocenným konkurentem i nejdražších odolných telefonů na trhu. Překvapivě je vybaven nejen čtečkou otisku prstu, ale dokáže se odemknout i na základě rozpoznání obličeje. Velkým překvapením je NFC čip s podporou Google Pay pro snadné bezkontaktní platby mobilním telefonem. Nutno též podotknout, že NFC čip nemají zdaleka všechny odolné telefony i s cenovkou násobně vyšší. Nízká se cena se samozřejmě musela někde projevit a to především u výkonu telefonu s MediaTek Helio A20 (s čtyř jádrovým procesorem) a 2GB RAM. Telefon zvládá bez problémů běžnou činnost v podobě volání, sms, prohlížení internetu, chod aplikací z Google Play, ale rozhodně není určen pro náročnější operace, včetně hraní náročných her. Interní paměť má kapacitu 16GB, což v dnešní době ne zcela dostačuje většině uživatelů, ale tento problém se dá snadno vyřešit vložením do telefonu microSD karty s kapacitou maximálně 128GB a to je již nadstandardní kapacita. Na přední straně je telefon vybaven 5MPx fotoaparátem a na zadní straně 13MPx fotoaparátem, od kterého nelze čekat zázraky na úrovni drahých fotoaparátů, ale nenáročným uživatelům zcela vystačí.

2. odolný telefon  iGET Blackview GBV5500 Plus

Odolný telefon iGET Blackview GBV5500 Plus nabízí též operační systém Android 10. Splňuje testy odolnosti v podobě stupně krytí IP68 a armádního standardu MIL-STD-810G. Též je vybaven multifunkčním NFC čipem s podporou Google Pay pro platby telefonem přiložením k bezkontaktnímu platebnímu terminálu. Hladký chod systému zajišťuje MediaTek MT6739V, který obsahuje 4jádrový procesor. Operační paměť má velikost 3GB (RAM). Interní kapacita je 32GB s možností rozšíření paměťovou kartou microSD s kapacitou maximálně 32GB. Na přední straně se nachází 5MPx fotoaparát. Kvalitnější lze nalézt na zadní straně, kde je rovnou duální s 8MPx a 0,3MPx. Telefon nemá čtečku otisku prstu, ale podporuje odemykání rozpoznáním obličeje.

Přečtěte si také

UleFone Armor 11 5G odolnost

Odolný telefon UleFone Armor 11 5G – testy odolnosti

Odolný telefon UleFone Armor 11 5G patří mezi nejvybavenější odolné telefony na trhu. S MediaTek …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.