Domů / Odolné telefony / Nový odolný telefon AGM X1 parametry a výbava

Nový odolný telefon AGM X1 parametry a výbava

V dnešním článku vám představíme horkou novinku v oblasti odolných telefonů od výrobce AGM. Jedná se o model AGM X1, který bude hravě konkurovat současným nejlepším odolným telefonům na trhu. AGM X1 je vyráběn v čínské továrně, kde takřka na pásu vedle se vyrábí nejprodávanější  dražší odolné telefony Caterpillar. Přestože, je odolný telefon AGM X1 vyráběn v Číně, tak byl navrhnut v Německu a je zde i testován. Testování probíhá i na úrovni software, aby byl vyladěn a vyladěn, což je nejčastější neduh a nevýhoda čínských telefonů.

Odolný telefon AGM X1 parametry

AGM X1 operační systém

  • Odolný telefon AGM X1 má mobilní operační systém Android 7 v čisté verzi bez žádné grafické nadstavby, která by v budoucnu mohla zpomalovat dostupnost aktualizací. Důležitá informace je, že v tomto telefonu je operační systém plně v české lokalizaci.

AGM X1 odolnost

  • AGM X1 se pyšní takřka nejvyšší certifikací odolnosti IP68, která značí že může být potopen do hloubky až 1,5 metru po maximální dobu 30 minut. Telefon si poradí i s vysokými rozdíly teplot. Odolá mrazivým teplotám až do -20 stupňů, stejně tak si poradí s vysokými teplotami +40 stupňů.

AGM X1 displej

  • Displej má tento odolný telefon opravdu prvotřídní SUPER AMOLED s úhlopříčkou 5,5″ palce a FULL HD rozlišením  1920×1080 pixelů.  Displeje SUPER AMOLED jsou známé svým věrohodným vykreslováním všech barev. Dotykové sklo je chráněno ochranným sklíčkem Corning Gorilla Glass třetí generace.

Odolný telefon AGM X1 výkon

Srdcem tohoto telefonu je chipset QUALCOMM MSM8952 Snapdragon 617  s osmi jádrovým procesorem, jehož každé jádro běží na frekvenci 1,5GHz. Procesoru sekunduje 4GB operační paměti a grafickým čipem Adreno 405.

Výsledek testování benchmark AnTuTu: 42 598 bodů.

AGM X1 kapacita

Interní kapacita telefonu AGM X1 je 64GB. Tuto kapacitu lze rozšířit pomocí microSD karty s kapacitou až 128GB.

AGM X1 fotografování a natáčení

Na přední straně telefonu se nachází 5MP fotoaparát. Mnohem více pozornosti si ovšem zaslouží zadní DUÁLNÍ fotoaparát s 13MP a nahráváním videa v maximální kvalitě Full HD 1080p. AGM X1 nemá problém pořizovat kvalitní fotografie i pod vodou a čočka má úhel záběru 75 stupňů. V horších světelných podmínkách vám pomůže duální LED blesk.

AGM X1 a bezpečnost

Telefon má čtečku otisků prstů na přední straně v domovském tlačítku. Data ve vašem telefonu budou tedy velmi zabezpečené. Čtečka nemá problém odemknout telefon i pokud budete mít mokrý prst.

AGM X1 a připojení k internetu

Kromě starších sítí v podobě  2G a 3G si telefon AGM poradí i s 4G (LTE) internetem a co je důležité podporuje všechny frekvence 4G internetu, které používají mobilní operátoři v ČR. Samozřejmostí je Wi-Fi konektivita.

AGM X1 hybridní DUAL SIM

Telefon podporuje funkce DUAL-sim bez nutnosti přepínání. Slot použitý v telefonu je hybridní a je na vás, zda budete chtít dvě sim karty (1x nanoSIM a 1x microSIM) nebo zvolíte variantu s jednou nanoSIM kartou a druhý slot zabere microSD paměťová karta.

AGM X1 kapacita a výdrž baterie

Odolný telefon AGM X1 má opravdu velkou baterii s kapacitou 5400 mAh. S touto baterií vydrží v pohotovostním režimu až 300 hodin, nebo zvládne 18 hodin volání.

Poznámka: Nově je dostupná nová verze tohoto odolného telefonu X2. Verze nového odolného telefonu AGM X2 naleznete na produktové stránce: AGM X.

AGM X1

8.3

Odolnost

9.0/10

Výdrž

8.5/10

Výkon

8.0/10

Displej

9.0/10

Fotoaparát

7.0/10

Klady

  • SUPER AMOLED displej
  • 4GB RAM
  • Duální fotoaparát

Přečtěte si také

AGM H5

Srovnání odolných telefonů AGM H3 vs AGM H5

Přinášíme vám srovnání odolných telefonů AGM z levnější řady H a to konkrétně AGM H3 …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.