Domů / Video recenze / Články s testováním kamer / Odolný telefon iGET Blackview GBL6000 Pro kamera

Odolný telefon iGET Blackview GBL6000 Pro kamera

Odolný telefon iGET Blackview GBL6000 Pro je horkým kandidátem být nejlepším odolným telefonem roku 2021. Nemusíme zde příliš zmiňovat jeho nadstandardní odolnost s tloušťkou těla na odolný telefon pouhých 12,8 mm. V tomto článku se zaměříme především na kameru tohoto odolného telefonu. Kamera/fotoaparát bývá většinou Achillovou patou odolných telefonů, byť se většina papírově honosí čtyřma foťáky a vysokým počtem megapixelů, reálné fotografie a natočené video většinou kvůli nedodělkům především na SW straně za moc nestojí. To rozhodně, ale není případ GBL6000 Pro, u kterého je kvalita fotografií a natočeného videa naopak předností. Zvláště při natáčení a focení v šeru vás překvapí kvalita fotografií díky speciálnímu nočnímu režimu.

GBL6000 Pro fotoaparát

Parametry kamery GBL6000 Pro

Parametr

Systém Android 10
Interní paměť 256GB UFS 2.1
Přední kamera 16MPx Samsung S5K3P9-SP
Zadní kamera 48MPx hlavní Sony IMX582
13MPx širokoúhlá Samsung S5K3L6
0,3MPx hloubka ostrosti GC032A
Nahrávání videa zadní kamerou 4K 30fps
Přisvětlovací LED blesk

Hlavní objektiv zadní kamery tohoto odolného telefonu od iGET Blackview má rozlišení 48MPx od Sony a zvládá pixel binning neboli slučování pixelů. V případě, že v nastavení aplikace fotoaparátu vyberete verzi focení s výslednou fotografií o velikosti 12MPx, dojde právě ke slučování pixelů, kdy fotoaparát ze svého maximálního rozlišení 48MPx vytvoří 12MPx fotografii. Dojde ke sloučení čtyř pixelů do jednoho „super“ pixelu s velikostí 1,6µm. Výsledná fotografie je mnohem jasnější, živější a ostřejší. Díky druhému širokoúhlému objektivu s rozlišením 13MPx a úhlem záběru 125° dokáže telefon fotit kvalitní panoramatické fotografie. Třetí a poslední objektiv s rozlišením 0,3MPx slouží pro zachytávání hloubky ostrosti a vytváření fotografií s bokeh efektem.

Za jednoznačné vyzdvihnutí u GBL6000 Pro stojí noční režim a HDR nejen u fotografií, ale i natáčeného videa. Telefon dokáže natáčet video ve vysokém 4K rozlišení.

GBL6000 Pro ukázková videa a fotky

Kde zakoupíte iGET Blackview GBL6000 Pro

Tento odolný telefon s 5G  zakoupíte u autorizovaného prodejce IPATO.cz, který je specialista na odolné telefony a jejich příslušenství.

Přečtěte si také

GBV8900

Rozbalování odolného telefonu iGET Blackview GBV8900

Odolný telefon iGET Blackview GBV8900 je nástupcem oblíbených odolných telefonů iGET Blackview s termokamerou FLIR. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.