Domů / Návody / Odolný telefon jako platební terminál

Odolný telefon jako platební terminál

Platby mobilním telefonem skrze NFC nejčastěji s Google Pay či Apple Pay se staly za velmi krátkou dobu běžnou součástí mnoha obyvatel ČR, dle dostupných údajů si tuto funkci aktivovalo již přes milion klientů bank v ČR.

Platba mobilním telefonem dle našeho názoru přináší mnoho nesporných výhod, mezi které řadíme: vyšší bezpečnost při samotném placení nikdo v okolí neokouká vaše údaje o kartě. U většiny bank v případě ztráty telefonu lze zablokovat virtuální kopii plastové karty, aniž byste museli blokovat samotnou plastovou kartu.  Dále s sebou nemusíte nosit peněženku, protože si pro placení vystačíte s telefonem. Na závěr jednu z velkých výhod zvláště v současné době vidíme u plateb telefonem s částkou nad 500 Kč, které lze potvrdit odemčením telefonu bez nutnosti zadávat PIN na klávesnici platebního terminálu.

Telefon jako platební terminál

Trendu plateb mobilním telefonem jsou si samozřejmě vědomi i výrobci odolných telefonů a proto valná část jejich telefonů i těch levnějších je již vybavena NFC čipem. Například odolný telefon iGET Blackview GBV5500 Plus má ve své výbavě NFC čip a cenu pod 3000Kč. Tento článek, ale nebude zaměřen na samotné placení telefonem, ale na přijímání plateb telefonem, aneb jak lze proměnit odolný telefon s NFC v platební terminál pro přijímání plateb.

Jak udělat z odolného telefonu platební terminál

V nedávné době byla spuštěna služba k tomuto účelu ve spolupráci Česká spořitelny s Global Payments. Podmínky služby a nutnost smlouvy nyní nechme stranou, to si v případě zájmu můžete přečíst na jejich stránkách ZDE. Mobilní telefon jako platební terminál je ideální řešení pro malé živnostníky a podnikatele, kterým by se pronájem klasického terminálu nevyplatil. Velkou výhodou tohoto řešení je vysoká mobilita. Telefon s sebou člověk nosí takřka kamkoliv jde. Například malíř, opravář a další řemeslníci rozhodně nebudou s sebou vláčet klasický terminál k zákazníkům domů, ale mobilní telefon rozhodně s sebou mají. Zákazník po dokončení prací jednoduše přiloží svoji platební kartu (Visa, MasterCard) k telefonu řemeslníka.

Co je u telefonu potřeba

  • Systém Android 8 a novější
  • NFC čip
  • Na telefonu nesmí být proveden root
  • Nainstalované aplikace z Google Play: GP tom, GP tom PIN

Tip: Druhá aplikace GP tom PIN slouží jako klávesnice pro zadání PINu u plateb kartou nad 500 Kč.

Proč použít odolný telefon jako platební terminál

Hlavní výhodou odolných telefonů je samozřejmě jejich odolnost. Nebudete se muset strachovat, že odolný telefon při práci zničíte, jako běžný telefon. Většina odolných telefonů splňuje náročné testy odolnosti v podobě stupně krytí IP68, prémiové odolné telefony splňují i vyšší stupeň krytí IP69K a vojenský standard MIL-STD-810G.  Odolné telefony si obecně poradí s pády, prachem, vlhkostí, vibracemi i deštěm a vodou, ale nejsou samozřejmě mechanicky nezničitelné.

Tip: Co znamenají zmíněné certifikace si můžete přečíst v článcích: Certifikace IP, MIL-STD-810G.

Další výhodou vybraných odolných telefonů je jejich dlouhá výdrž na jedno nabití. Jednoznačným příkladem je odolný telefon iGET Blackview GBV9100, který je vybaven obří baterií s kapacitou 13 000mAh, která je větší než u většiny prodávaných powerbank. GBV9100 má 4x větší baterii nežli má Apple iPhone 11 Pro či iPhone Xs. S GBV9100 se vám jen tak nestane, že by se vám během dne vybil a vy jste nemohli na cestách přijímat platby od zákazníků.

Zmíněné odolné telefony v článku

Široká nabídka
odolných telefonů s NFC:  Odolné telefony s NFC

Přečtěte si také

UMIDIGI BISON Pro

Recenze UMIDIGI BISON Pro – parametry a výbava

Odolný telefon UMIDIGI BISON Pro je členem „rodiny“ oblíbených telefonů řady Bison od UMIDIGI. Patří …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.