Domů / Aplikace / Aplikace pro mapu území okresů a obcí ČR

Aplikace pro mapu území okresů a obcí ČR

Od pondělí budou platit nová vládní opatří omezující pohyb osob v ČR. V závislosti na činnosti bude pohyb osob omezen na území okresu a obce. Například za nákupy budou moci lidé cestovat v rámci území okresu. V případě sportu a procházek do přírody bude pohyb osob omezen na území obce. Víte, jaké všechny obce spadají do vašeho okresu, či jak velké je katastrální území vaší obce? K odpovědím na tyto otázky poslouží moderní technika. Techničtější uživatelé, kteří mají rádi kartografii mohou využít internetové stránky ÚZK nahlížení do katastru nemovitostí ZDE a nechat si zobrazit mapu katastrálního území obce. Tento způsob je velmi složitý a nepřehledný. Naštěstí lze za tímto účelem využít moderní online mapy od Google a Seznamu, včetně jejich aplikací pro Android telefony.

Mapy.cz

V rámci internetové verze zjistíte hranice okresu zadáním do hledání „okres + název okresu“ například: okres Písek, následně vám přehledně Mapy.cz ukáží území okresu a jeho hranice ohraničené červenou čárou. V případě zjištění území obce stačí zadat název obce a mapy vám zobrazí též jeho území a hranice ohraničené červenou čárou. Možná budete mile překvapeni, jaké často rozsáhlé lesy a příroda patří k vaší obci, kam můžete v následujících dnech chodit na procházky, běhat a sportovat.

Aplikace Mapy.cz

Mobilní aplikace má oproti webové verzi nespornou výhodu v přístupu k určování polohy. Můžete v reálném čase sledovat na mapě vaší pozici a vytvářet plány trasy v souladu s platnými nařízeními vlády. Zaručeně u aplikace oceníte i funkci „Výlet po okolí“ při jejíž aktivaci aplikace sama navrhne plán trasy po území dané obce se začleněním místních zajímavých míst. Další praktickou funkcí jsou Tipy na výlet, kde vás mohou překvapit například zajímavá místa v přírodě spadající pod území vaší obce.

Google Mapy

Pokud raději využíváte Google Mapy, tak princip zjištění území obce a okresu je totožný jako v případě Mapy.cz stačí zadat „okres + název okresu“ nebo název obce a ukáže území ohraničené červenou čárou.

Aplikace pro Google Android telefony dokáže též sledovat pozici uživatele a zobrazit hranice obce a okresu, včetně zajímavých míst v okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.