Domů / Android telefony / Realme 9 Pro testování výkonu

Realme 9 Pro testování výkonu

Realme 9 Pro testování výkonu

Realme 9 Pro  je pár dní stará novinka na českém trhu s mobilními telefony. Měli jsme možnost vyzkoušet tento mobilní telefon i po výkonnostní stránce a o ní bude tento článek. Verze 9 Pro stejně jako všechny mobilní telefony realme v 9. generaci i předchozích má skvělý poměr cena / výbava a s cenou začínající kolem cca 6500 Kč toho nabízí poměrně hodně, včetně podpory 5G mobilních sítí.

Poznámka: Chválíme realme, že uvádí na trh nové telefony již s novým operačním systémem Android 12 a uživatelským prostředním od realme nové verze 3.0.

realme9pro-system

Parametry ovlivňující výkon telefonu

Parametr

Operační systém Android 12 s Realme UI 3.0
Chipset Qualcomm Snapdragon 695 5G
6nm
Procesor 8jádrový až 2,2GHz
Operační paměť 6GB RAM nebo 8GB RAM
Virtuální operační paměť (DRE) až 5GB DRE
Grafický čip GPU Adreno™ 619
AnTuTu benchmark cca 400 000
Geekbench single-core (jedno jádrový test) 687
Geekbench multi-core (více jádrový test) 2039
Interní kapacita 128GB UFS 2.2
  • Výkon telefonu obstarává chipset od Qualcomm, konkrétně Snapdragon 695 vyrobený 6nm výrobním postupem.
  • Qualcomm Snapdragon 695 má v sobě 8jádrový procesor pracující na frekvenci až 2,2GHz, který je již klasicky rozdělen na dvě skupiny jader. Na výkonnější a úspornější, čímž telefon docílí delší výdrže na jedno nabití. Při méně výkonnostně náročných operací s telefonem je výkonná skupina jader neaktivní.
  • realme 9 Pro je dostupný ve dvou verzích dle operační paměti a to s 6GB RAM a 8GB RAM. Telefon podporuje i dynamickou operační paměť (DRE), která dočasně odkládá data z fyzické operační paměti na paměťové úložiště telefonu (ROM). Bližší informace o principu fungování virtuální operační paměti (DRE): Nastavení DRE. Telefon má v továrním nastavení aktivovaný 3GB DRE, ale ze je navýšit až na 5GB, či zcela tuto funkci deaktivovat.

Realme 9 Pro DRE nastavení

  • Všechny verze realme 9 Pro mají 128GB interní paměť (ROM) s rychlým UFS2.2 paměťovým čipem. Oceníte možnost rozšíření kapacity, díky podpoře microSD karty pomocí sdíleného slotu v telefonu.

Realme 9 Pro AnTuTu

V testování benchmark AnTuTu (verze 9) získal realme 9 Pro ve verzi s 8GB RAM hodnocení v podobě cca 402 000 bodů a dle stránek kimovil.com má vyšší bodový zisk jak 84% testovaných telefonů v jejich databázi.

Realme 9 Pro GeekBench

V testování benchmark GeekBench získal realme 9 Pro v rámci jednojádrového testu skóre 687 bodů a u vícejádrového testu skóre 2039 bodů.

Realme 9 Pro GeekBench výsledekRealme 9 Pro GeekBench výsledek

 

 

Přečtěte si také

realme GT Neo 3 recenze výbavy

Recenze výbavy telefonu realme GT Neo 3

realme GT Neo 3 je jeden z prvních mobilních telefonů na českém trhu s MediaTek …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.