Domů / Návody / Realme GT Master Edition – jak nastavit virtuální RAM

Realme GT Master Edition – jak nastavit virtuální RAM

Mobilní telefon Realme GT Master Edition  se pyšní kromě běžné fyzické hardwarové operační paměti RAM i její virtuální obdobou, která je prezentována v propagačních materiálech k tomuto telefonu. Nutno podotknout, že virtuální RAM není u mobilních telefonů žádnou novinkou a již delší dobu ji využívají i jiní výrobci. Jak ji lze u tohoto telefonu nastavit? To se dozvíte v tomto článku.

Realme GT Master balení

Co je virtuální RAM a jak funguje

Na úvod trocha teorie pro objasnění. Co to je virtuální RAM? Rozhodně ji nelze brát jako běžnou fyzickou hardwarovou RAM. Virtuální paměť RAM čerpá z prostoru interní paměti telefonu (ROM). Čímž nastává zásadní rozdíl v rychlosti. Rychlost zápisu a načítání interní paměti telefonu ani zdaleka nedosahuje hodnot rychlejší operační paměti. Systém v telefonu primárně používá kapacitu rychlé fyzické operační paměti RAM. Teprve až její kapacita dojde například v důsledku spuštěného velkého množství náročných aplikací na pozadí. Využije virtuální paměť (úložný prostor na ROM) pro přesunutí některých (například podle priority nebo stáří spuštění) spuštěných aplikací na pozadí pro uvolnění prostoru na primární fyzické RAM. V případě, že by telefon neměl danou virtuální paměť systém by aplikace jednoduše ukončil. Následně, když je uvolněna dostatečná kapacita na fyzické RAM, tak si systém vezme zpět do ni data spuštěných aplikacích zapsaných ve virtuální RAM na interním paměti.

Realme GT Master Edition  má až 5GB virtuální RAM

Pro správnou funkčnost virtuální paměti RAM je potřeba mít dostatek VOLNÉHO prostoru na interní paměti (ROM) telefonu. Realme GT Master Edition  může mít až 5GB virtuální paměti. Od výrobce je jako výchozí hodnota nastavena 3GB. Tuto hodnotu lze snadno měnit podle potřeb v nastavení systému či funkci zcela vypnout. Bohužel tato funkce je poměrně skrytá v nastavení telefonu a je nutné se složitěji k ní dostat.

1) Jděte do nastavení telefonu a úplně dole je položka „O telefonu“ -> klikněte na ni

Realme GT Master virtuální RAM návod

2)  V sekci nastavení „O telefonu“ klikněte na kapacitu RAM

Realme GT Master virtuální RAM návod

3) V rozšíření RAM můžete volit kapacitu rozšíření virtuální paměti. Můžete ji zcela deaktivovat, či měnit její kapacitu v rozmezí od 2GB až do 5GB. Změna nastavení se projeví po restartu telefonu.

Realme GT Master virtuální RAM návod

Přečtěte si také

realme GT Neo 3 testování rychlosti nabíjení a výdrže

realme GT Neo 3 test rychlosti nabíjení a výdrže

Jestli realme GT Neo3 v něčem vyniká vyjma unikátního vzhledu, tak je to v super …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.