Domů / Návody / Jak prodloužit výdrž baterie na Androidu

Jak prodloužit výdrž baterie na Androidu

Dnešní článek bude návodem, jak prodloužit životnost baterie na Android telefonech pomocí nové aplikace od světoznámé antivirové společnosti Kaspersky. Jedná se o aplikaci Kaspersky Battery Life: Saver & Booster. Upozorňuji, že v současné době je aplikace ve stádiu beta verze a nemusí být zcela stabilní. Výdrž mobilních telefonů s operačním systémem Android je často probírané téma. Aplikace si často na pozadí aniž by to uživatel věděl dělají takřka co chtějí a zbytečně vybíjejí baterii.

Kaspersky Battery Life: Saver & Booste

Aplikace Kaspersky Battery Life: Saver & Booster dokáže všechny aplikace spuštěné na pozadí odhalit a jedním kliknutím je vypnete. Prostředí aplikace je velice jednoduché a intuitivní, tedy ikdyž je v současné době dostupná pouze v anglické lokalizaci snadno ji pochopí i český uživatel.

Po zapnutí aplikace je obrazovka rozdělena napravo vidíte velkou baterii a informaci kolik času zbývá do jejího vybití. Tato informace je čistě orientační a vypočítává se předchozích aktivit na telefonu a spotřeby baterie.

Nalevo uvidíte tabulku, kde bude výčet aplikací, které právě běží na vašem telefonu.  V případě, že chcete všechny vypnout stačí kliknout na zelené tlačítko GET a dojde k vypnutí. Některé aplikace vypnout nelze například antivir.

V případě, že v seznamu je aplikace, kterou vypnout nechcete jednoduše jí odznačíte/odfajfkujete.

Oblíbené aplikace

V případě, že nechcete nikdy vypnout některé aplikace na pozadí například Messenger, tak v seznamu běžících aplikací kliknete na název aplikace a zobrazí se karta s detailní informací o dané aplikaci. Například i zajímavé informace o tom, kolik využívá procesoru nebo datovou náročnost (hodí se především při mobilním připojení). Dole naleznete ikonu ADD TO FAVORITE APPS. Tím se pak už nebude zobrazovat v seznamu bežících aplikací, abyste neustále jí nemuseli odznačovat při vypínání ostatních jedním kliknutí.

Přečtěte si také

Oukitel WP18

Oukitel WP18 – testování výdrž baterie

Odolný telefon Oukitel WP18 patří mezi rekordmany v kapacitě integrované baterie. S 12 500mAh baterií …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.