Domů / Návody / Návod jak šetřit mobilní data na Androidu

Návod jak šetřit mobilní data na Androidu

Mobilní data a tarify u operátorů jsou v posledních měsících hojně diskutované téma v České republice. Majitelé operačního systému Android moc dobře ví, že nabízené balíčky od operátorů jsou nedostačující a cenově nevýhodné. Nutno říci, že se nejedná pouze o problém v České republice a Google se rozhodl ulevit peněženkám majitelů jeho operačního systému Android pomocí nové aplikace, s kterou ušetříte velké množství dat.

Jak šetřit mobilní data

Obecně platí, že každou novou verzí jsou aplikace kapacitně větší a náročnější na vaší paměť, bohužel často i datově náročnější. Obecně nejvíce dat spotřebují na pozadí aplikace od Facebooku, ať se jedná o aplikaci Facebook, nebo Instagram. Lidé mají řešení v podobě neustálého vypínání mobilního připojení a tím mít jistotu, že vám aplikace „nežerou“ data na pozadí. Na druhou stranu v takovém případě nebudete vědět, že vám někdo napsal na Messengeru atd. To není zrovna ideální řešení.

S novou aplikací od Google: Datally: data saving app by Google můžete zcela spravovat nastavení využívání dat u aplikací na pozadí. Výhodou je, že si můžete i vybrat zda zakážete určité aplikaci data na pozadí pouze na určitou dobu například 10 nebo 30 minut či na pořád. Díky této aplikaci využijete váš datový balíček mnohem efektivněji nežli doposud. Aplikace je velice intuitivní a prostředí přívětivé, které pochopí a dokáže nastavit i méně zkušený uživatel Androidu.

Odkaz ke stažení aplikace Datally: data saving app by Google

Aplikace je dostupná ZDARMA z oficiálního obchodu s aplikacemi pro Android: Google Play ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.