Domů / Návody / Na co si dát pozor při koupi odolného telefonu Blackview BV8000

Na co si dát pozor při koupi odolného telefonu Blackview BV8000

Během pár týdnů či dnů dorazí na český trh nový odolný telefon Blackview BV8000, o kterém jsme již psali několikrát. Ohledně jeho parametrů a výbavy ZDE a ohledně oficiální ceny pro evropský trh ZDE. Dnešní článek bude o tom, jak se nenechat napálit při výběru prodejce, který odolný telefon BV8000 nabízí. Protože se bude jednat o velmi „horké“ zboží a jeden z nejlepších odolných telefonů tohoto roku. Budou v nabídce i telefony, které nejsou určené pro evropský trh a nejedná se o jediné úskalí, to se dozvíte v tomto článku.

Na co si dát pozor?

Pro jaký trh je telefon určený

Zpravidla pokud má odolný telefon značný rozdíl v ceně oproti oficiální/doporučené evropské ceně udávané výrobcem zpravidla se jedná o telefon určený například pro čínský trh. To může přinést nemalé potíže v případě poruchy telefonu a řešení reklamace. Kvalitní prodejci zpravidla u popisu telefonu uvádí informaci o distribuci, neboli pro jaký trh je určený. Tuto informaci můžete nalézt většinou i na Heurece u nabízejících eshopů daný telefon.

Výběr solidního prodejce

Tento krok není již tak jednoduchý. V dnešní době je obecně ukazatel solidnosti prodejce certifikace od Heureky Ověřeno zákazníky. Bohužel tento ukazatel má několik much. Největším problém je, že hodnocení provádí zákazník krátce poté, co mu telefon dorazí. Píše hodnocení, jak rychle dodávka proběhla, jak probíhala komunikace a zda zboží dorazilo v pořádku. Podle toho pak obchod doporučuje či nikoliv. Bohužel ale už nikde nejde pak dodatečně dopsat například pokud se telefon rozbije a zákazník chce uplatnit zákonnou reklamaci, ale obchod nereaguje či se vyloženě zákazníkovi vysmívá. I takovéto obchody mohou mít bez problému Ověřeno zákazníky. Naštěstí existuje několik metod, jak riziko že koupíte telefon u takového výrobce minimalizovat, ale bohužel nejde zcela eliminovat.

Tip: Většina lidí neví, že je možné na Heurece diskutovat na profilu eshopu. Pokud přejdete na stránky www.heureka.cz tak do vyhledávání stačí zadat název domény eshopu tedy jmeno.cz nebo .eu. Heureka vám následně vyhledá obchod. Po kliknutí na něj se vám zobrazí jeho hodnocení od zákazníků, kteří v něm nakoupili, ale je tam i možnost Diskuze, kde mohou psát lidi kdykoliv. Nejčastěji se zde dozvíte, pokud eshop neplní  reklamace a na zákazníky kašle.

  • Nejednoduší a zároveň nejefektivnější je použít vyhledávač Google nebo Seznam a zadat do něj slovní spojení, které vám najde co potřebujete například „název obchodu reklamace“. Nejdříve se vám objeví reklamační řád daného eshopu, ale následně můžete narazit na užitečné diskuze a reakce ostatních zákazníků, kteří mohli mít s eshopem problém.
  • Podívejte se na projekt Dtestu Vašestížnosti.cz : https://www.vasestiznosti.cz/, zde zákazníci píší a obrací se na tým Dtestu s problémy například právě s uplatněním reklamace a jednáním internetových obchodů. Ověřit konkrétní eshop můžete na této adrese https://www.dtest.cz/eshopy.

Zpravidla důvod, proč jsou ceny u takových eshopů tak nízké oproti ostatním je, že neřeší reklamace a nedodržují zákonné lhůty. V takovém případě buďto rozbitý telefon v závislosti na vadě zahodíte, nebo si ho necháte opravit mimo záruku v jiném eshopu, který nabízí servis vašeho telefonu a rázem peníze ušetřené při pořizovací ceně jsou pryč a ještě si citelně připlatíte za opravu navíc.

Přečtěte si také

Oukitel WP13

Recenze výbavy odolného telefonu Oukitel WP13

Oukitel WP13 patří mezi nejlepší odolné telefony od Oukitel, které jsou v současné době na …

3 komentáře

  1. Dobrý den,

    v čem je mobil určen pro českou distribuci jiný? Pominu-li podporované sítě, protože ty jsou lehce dohledatelné a ověřitelné.
    Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.