Domů / Návody / Návod: Ovládání podvodního módu kamery odolného telefonu

Návod: Ovládání podvodního módu kamery odolného telefonu

Většina odolných telefonů se stupněm krytí IP68 či vyšším IP69K má deklarovanou odolnost proti vodě při potopení za podmínek určených výrobcem. Zpravidla se jedná o potopení do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut. Vždy je nutné před potopením zkontrolovat správné utěsnění krytek konektorů, v případě, že nejsou voděodolné konektory. Odolnost proti vodě u odolných telefonů by měla být brána spíše jako přidaná hodnota, která telefon ochrání před vniknutím vody do těla telefonu a jeho laicky řečeno „utopením“.  Jednoduchým příkladem může být spadnutí odolného telefonu při práci na stavbě do kaluže nebo kýble s vodou. U rybářů je pravděpodobnost pádu telefonu při výlovu a rybaření do rybníka. Záměrné potápění odolného telefonu, je dle našeho názoru zbytečné riziko. Odolné telefony jsou vybaveny, ale i speciálním módem kamery/fotoaparátu pro snadné podvodní focení a natáčení bez použití dotyků. Tuto činnost příliš nedoporučujeme, ale způsob ovládání tohoto módu je zajímavý a dnes vám přineseme návod, jak ovládat telefon s aktivovaným podvodním módem fotoaparátu (underwater).  Demonstrativním telefonem pro tento návod bude Doogee S88 Pro, který tímto módem též disponuje a ovládání bývá napříč různými výrobci odolných telefonů totožné.

Ovládání fotoaparátu telefonu pod vodou

Návod:

  1. V notifikační liště je nutné aktivovat „Underwater“ a stisknout power tlačítko pro aktivaci fotoaparátu a spuštění aplikace fotoaparátu.
  2. V tomto módu nefunguje dotyk displeje, ale je ovládán přes hardwarová tlačítka na boku telefonu.
  3. Vytvoření fotografie provedete stisknutím tlačítka pro zvýšení hlasitosti.
  4. Pokud chcete nahrávat video, tak z focení přejdete do nahrávání stisknutím tlačítka pro snížení hlasitosti a následně stiskem tlačítka pro zvýšení hlasitosti začnete nahrávat. Nahrávání zastavíte znovu stisknutím tlačítka pro zvýšení hlasitosti.
  5. Režim telefonu pro podvodní focení deaktivujete stisknutím power tlačítka.

Tip: Abyste nemuseli režim aktivovat před ponořením do vody dotyky přes notifikační lištu. Můžete přiřadit nastavitelnému hardwarovému tlačítku na boku odolného telefonu funkci aktivace „underwater“.

Informace o Doogee S88 Pro

Kompletní informace o Doogee S88 Pro naleznete na jeho produktové stránce v internetovém obchodě IPATO.cz, který je specialista na odolné telefony. K telefonu můžete zakoupit i službu IPATO+, se kterou můžete prodloužit zákonnou záruku až o další dva roky. Doogee S88 Pro je dostupný ve dvou barvách v černé a oranžové.

Přečtěte si také

Nejlevnější odolné telefony s NFC

TOP3 nejlevnější odolné telefony s NFC

Další díl pátečního seriálu článků TOP 3 odolné telefony dle různých parametrů je zaměřen na nejlevnější …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.