Domů / Návody / Nová služba ČTÚ srovnávací nástroj cen a kvality operátorů

Nová služba ČTÚ srovnávací nástroj cen a kvality operátorů

Prvním březnovým dnem spustil Český telekomunikační úřad pilotní provoz svého nového online nástroje pro srovnávání cen a kvality nabídek mobilních operátorů. Pravděpodobně si ČTÚ od tohoto nástroje slibuje vyšší tlak na mobilní operátory a větší konkurenčnost. Bez ohledu na důvody, které vedly ČTÚ ke vzniku tohoto online nástroje zdarma se jedná o velmi praktický srovnávač, který může pomoci mnoha lidem v lepší výběr operátora a jeho nabídky. V rámci pilotního provozu je možné srovnávat nabídky volání, SMS, dat a mobilního internetu. Do budoucna by mělo být umožněno na základě viditelných ikon i srovnávání nabídek: volání v pevném místě, internet v pevném místě a televize.

Srovnávání cen operátorů ČTÚ

Srovnávač je velmi přehledný a intuitivní. Relevantní nabídky si dokáže „naklikat“ podle svých potřeb takřka každý. Jednoduše si uživatel na stránkách služby vybere rozsah využívání dané služby z přednastavených hodnot (vůbec, málo, středně, hodně) a nebo vlastní, kde zadá požadovanou vlastní hodnotu.

Modelový příklad:

  • Mobilní volání: Málo (100 min)
  • SMS: Středně (250 SMS)
  • Data: Hodně (10GB)

Dále je již nutné pouze vybrat požadovaný typ smlouvy (bez závazku, závazek, předplacená) a pro koho je tarif určen: nového zákazníka, studenta, seniora, ZTP/ ZTP-P

Následně vám srovnávač zobrazí nejvýhodnější nabídky pro vás na základě vámi zadaných údajů.

Odkaz na nástroj: ČTÚ Srovnávací nástroj cen a kvality

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.