Domů / Tablety / Odolný tablet iGET RT1 recenze výbavy

Odolný tablet iGET RT1 recenze výbavy

Tablet iGET RT1

Odolný tablet iGET RT1 je jedním z mála představitelů odolných tabletů v ČR. Nyní je dostupný na trhu je již pár dní a v tomto článku zhodnotíme / zrecenzujeme jeho hardwarovou výbavu. Znalejším odolných telefonů při pohledu na tento tablet jistě vyskočí v hlavě myšlenka, že vzhledem připomíná zjednodušeně odolný telefon s velkým displejem, což jak se dozvíte v textu není nijak na škodu.

Odolný tablet iGET RT1 parametry

Parametr

Hodnota

Operační systém Android 11
Chipset MediaTek MT8768WA
Procesor 8jádrový  Cortex-A53 až 2.0GHz
Operační paměť 4GB
AnTuTu 93 000
Interní kapacita 64GB
Paměťová karta Ano microSD až 128GB
Sítě 2G, 3G, 4G
5G
Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac
(2.4GHz + 5GHz)
NFC
Bluetooth 5.0
Certifikace odolnosti IP68, IP69K, MIL-STD-810G
Typ displeje IPS
Úhlopříčka displeje 10,1" palce
Rozlišení displeje FHD 1200x1920px
Přední kamera 16MPx
Zadní kamera 16MPx
Digitální kompas
GPS, GLONASS, Beidou, Galileo
G-senzor
Barometr
Gyroskop
Čtečka otisku prstu
USB USB-C
Jack
Hmotnost 860g
Šířka telefonu Tloušťka 17,3mm
Baterie 10 000mAh
Rychlé drátové nabíjení
Bezdrátové nabíjení

Recenze výbavy tabletu

Jaké je využití tohoto tabletu? Kde všude si může najít své místo? Na to jsme sepsali článek: iGET RT1 využití.

Vzhled

Jak bylo zmíněno v úvodu článku, tak vzhledem připomíná velký odolný telefon. Má kvalitní pevnou konstrukci s pogumovanými rohy pro efektivnější odolnost při pádech, dále má drsnější strukturu zad pro pevný úchop i s mokrou rukou. Tablet se skvěle drží a nevyklouzává. Bytelnost konstrukce potvrzuje i slušná váha 860g, jenž je dána, ale i vysokou kapacitou baterie.

Tablet iGET RT1 vzhled

Systém a výkon

Android 11 se službami od Google a s přístupem do obchodu s aplikacemi Google Play. Výkon tabletu a chod systému zajištuje chipset od MediaTek s 8jádrovým procesorem pracujícím na frekvenci až 2GHz. Procesoru sekunduje 4GB RAM operační paměť. V testování benchmark AnTuTu dosahuje iGET RT1 zisku 93 000 bodů. Tablet poskytuje dostatek výkonu pro běžnou práci, ale nejedná se o žádný herní tablet, což vzhledem k cílové skupině a jeho využití je naprosto v pořádku.

Displej

Velikost displeje je 10,1″, což je podle nás optimální velikost pro pracovní tablet. Rozlišení displeje je FHD 1200×1920 pixelů, což je též více než dostačující. Výhodou RT1 je možnost ovládat ho i v rukavicích. Schopnost displeje tabletu reagovat na dotyk v rukavicích závisí na materiálu rukavic a jejich tloušťce.

Prostor

iGET RT1 má vnitřní paměť pro systém, aplikace a uživatelská data ve výši 64GB (ROM), což není zrovna mnoho, ale naštěstí podporuje microSD paměťové karty s kapacitou až 128GB. To už je více než dostatek prostoru pro různou fotodokumentaci, pracovní videa a další data.

Odolnost

Odolnost je zásadní parametr u tohoto tabletu a zde můžeme hned říci, že iGET RT1 si vede výborně. Splňuje přísné standardy a certifikace odolnosti IP68, IP69K a vojenský standard MIL-STD-810G, který využívá armáda USA. Detailní článek na odolnost tohoto tabletu jsme pro vás sepsali již dříve: iGET RT1 odolnost. Odolností se může tento tablet srovnávat i s těmi nejlepšími odolnými telefony na trhu.

Kamery

U tabletů bývají obecně achillovy paty kamery / foťáky. iGET RT1, ale velmi mile překvapí, protože má 16MPx přední i 16MPx zadní kameru, což je více než dostatečná kvalita například na focení motoru automobilu, dokumentace stavby. I pro pracovní videohovory s využitím přední kamery.

Navigace

iGET RT1 může sloužit i jako navigátor na pracovní cesty, protože obsahuje čtyři navigační systémy: GPS, GLONASS, Beidou, Galileo.

Sítě

U iGET RT1 nemusíte spoléhat pouze na Wi-Fi ať už 2.4GHz i 5GHz. Podporuje mobilní sítě 2G, 3G a 4G, což je skvělá zpráva při práci v prostorech bez Wi-Fi, jako je například staveniště. Tablet má hybridní slot a lze do něj vložit současně dvě nanoSIM karty nebo 1x nanoSIM + 1x microSD paměťovou kartu.

Baterie

Hned vám prozradíme, že baterie je velmi silnou stránkou tohoto tabletu. S 10 000mAh vysokokapacitní baterií s vámi tablet udrží krok při práci hodně dlouhou dobu. Podporuje rychlejší nabíjení skrze USB-C konektor.

Kde pořídit odolný tablet iGET RT1?

Odolný tablet iGET RT1 můžete zakoupit v internetovém obchodě IPATO.cz, jenž je specialista na odolné telefony a zároveň autorizovaný prodejce iGET elektroniky.

Přečtěte si také

Tablet iGET RT1 odolnost

Odolný tablet iGET RT1 odolnost

Oproti trhu s odolnými telefony, kde je již v současné době v ČR velmi široký …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.