Domů / Odolné telefony / Odolný telefon jako pomocník pro profesionální fotografy

Odolný telefon jako pomocník pro profesionální fotografy

Před pár dny se zastavil v kamenné prodejně Olešná u Pelhřimova internetového obchodu IPATO.cz zákazník s velmi netradičním nápadem/požadavkem. Jednalo se o kameramana svateb a různých událostí s kvalitní kamerou za desítky tisíc korun, který si pořídil nový DJI stabilizační systém RONIN-M, jehož cena je též v řádu tisíce korun. K tomuto stabilizačnímu systému je ovšem potřeba displej, aby šla kamera ovládat a nastavovat přes něj a zároveň  aby kameraman viděl na displeji, co je vidět na kameře. Originální displej od firmy Sony, která je i výrobcem zákazníkovi kamery stojí okolo 35 tisíc korun.

Odolný telefon jako displej k stabilizačnímu systému

Nyní se dostáváme k využití odolného telefonu. Nápad byl využít odolný telefon právě jako displej k tomuto stabilizačnímu systému. Postup, který byl zvolen by mohl být inspirací i pro další kameramany/fotografy, jak ušetřit hodně peněz.  V prodejně byl zákazníkovy pro tyto účely doporučen odolný telefon iGET Blackview GBV6000S, který má stupeň krytí IP68, dále dostatečně kvalitní displej i výkon, včetně potřebné konektivity.

Největším oříškem bylo, jak přidělat odolný telefon na onen stabilizační systém, jako by se jednalo o displej. K tomu účelu nakonec posloužil držák pro mobilní telefony na displej řidítek motorek.

Pro spárování odolného telefonu s kamerou posloužila aplikace Content Browser Mobile (CBM) dostupná v Google Play přímo od výrobce Sony.

Fotografie realizovaného řešení

Odolný telefon jako displej ke stabilizátoru DJI Odolný telefon jako displej ke stabilizátoru DJI Odolný telefon jako displej ke stabilizátoru DJI Odolný telefon jako displej ke stabilizátoru DJI Odolný telefon jako displej ke stabilizátoru DJI Odolný telefon jako displej ke stabilizátoru DJI

Použitá technika pro řešení

  • Odolný telefon iGET Blackview GBV6000S (odkaz na eshop: GBV6000S)
  • Aplikace Content Browser Mobile (odkaz ke stažení z Google Play: Content Browser Mobile)

Celkové náklady řešení se vešly pod 6000Kč. Oproti ceně displeje od výrobce se jedná o úsporu tisíce korun.

Přečtěte si také

Nejlevnější odolné telefony s NFC

TOP3 nejlevnější odolné telefony s NFC

Další díl pátečního seriálu článků TOP 3 odolné telefony dle různých parametrů je zaměřen na nejlevnější …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.