Domů / Aplikace / Nejlepší navigační aplikace pro motorkáře

Nejlepší navigační aplikace pro motorkáře

Jednou z výhod mobilních telefonů, pokud je chcete využívat jako navigaci pro motorky je, že nejste vázáni aplikací od výrobce a mapovými podklady výrobce, jako tomu je u hardwarových navigací. Jednoduše si můžete vybrat sami ze stovek dostupných aplikací například na Google Play, pokud máte mobilní systém s operačním systémem Android. V tomto článku se vám pokusíme představit několik vybraných navigačních aplikací a to jak ty obecné univerzální, tak speciální pro motorkáře.

Navigace pro motorkáře na Android

Navigace Google Mapy

Navigační aplikaci od Google asi není třeba příliš zdlouhavě představovat. Tu zná jistě každý majitel mobilního telefonu se systémem Android. Pokusíme se, ale vypíchnout některé přednosti této aplikaci. Kromě standardních navigačních funkcí. Již několik let Google ve svých mapách pro Českou republiku má dostupnou funkci o aktuální dopraví situaci. Samozřejmě, pro využívání této funkce je zapotřebí mít mobilní data, aby si aplikace mohla stahovat nejnovější informace o dopravě a údaje byly opravdu aktuální. Díky tomu pak se můžete vyhnout zácpě. Spotřebu mobilních dat snížíte stažením mapových podkladů do telefonu. Aplikace umí s mobilními daty vyhledávat nejen ulice a čísla popisná, ale i konkrétní firmy, restaurace. Ukáže vám v blízkosti bankomaty a další užitečné informace.

Odkaz ke stažení z Google Play: Google Mapy

Navigace Mapy.cz od Seznam

I když se nejedná o primárně navigační aplikaci, tak již aplikace navigovat nějaký ten měsíc umí. Troufneme si tvrdit, že Seznam.cz má nejlepší mapové podklady pro Českou republiku. Kromě standardních mapových podkladů je dostupná i mapa „Dopravní situace“, stejně jako u Google pak uvidíte aktuální dopravní situaci. Velmi užitečné je, že neukazuje pouze dopravní situaci co se týče vytíženosti silnic, ale i aktuální uzavírky na silnicích.  Též jako Google mapy umí vyhledat restaurace, firmy, bankomaty, atd. Aplikace má dostupné mapy celého světa, které si lze stáhnout do telefonu pro offline používání.

Odkaz ke stažení z Google Play: Mapy.cz

NaviRider – motorkářská navigace

NaviRider je speciální aplikace pro motorkáře.  Aplikace umí takřka všechny funkce, co základní mapové aplikace. Včetně vyhledávání restaurací, benzínek, atd. V rámci plánování jízdy lze nastavit až 25 průjezdných bodů. Ujetou trasu lze pak snadno sdílet. Za nejužitečnější funkci této aplikace považujeme možnost sledovat ostatní motorkáře, což je velmi užitečné pokud jedete na výlet v partě, tak už se nikdy neztratíte. Na mapě uvidíte, kde jsou ostatní členové vaší party. Lze vidět i všechny motorkáře na cestách nejen vybrané přátele. Tuto funkci lze vypnout, aby pokud nechcete vás nikdo nesledoval. Aplikace má i motivační stránku v podobě bodového odměňování za ujeté trasy a žebříček nejlepších.  Jedná se o aplikaci od českých vývojářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.