Domů / Aplikace / Recenze aplikace C:geo

Recenze aplikace C:geo

C:geo

V dnešní recenzi si představíme aplikaci od českých vývojářů, a to C:GEO. Tuto aplikaci využívají milióny lidí po celém světě, protože zdarma dostanete mocný nástroj, který Vám bude bohatě stačit pro hledání keší u nás i ve světě. Aplikace je synchronizována přímo s hlavní stránkou Geocachingu, a proto si můžete přímo z mobilu zalogovat návštěvu keše.

Instalace aplikace

Aplikace je volně dostupná v Google Play pro mobily, ale také tablety. Při instalaci Vás aplikace požádá o přístup k „Poloze“ a k „Fotografiím“. Přístup k poloze znamená příjem GPS signálu, abyste mohli hledat keše přímo v terénu. Přístup k fotografiím pak znamená, že pokud si u zalogování keše budete chtít vložit fotografii (například výhled), tak Vám nic bránit nebude J

Instalace c:geo

První spuštění aplikace

Při prvním spuštění se dostanete do nastavení aplikace, kde zadáte uživatelské jméno a heslo, které používáte na Geochaching.com. Následně ťuknete na „Zkontrolovat“, aplikace si ověří, zda jsou Vaše údaje zadány správně a pokud jsou, tak jste se úspěšně přihlásili a můžete aplikace volně používat.

Přihlášení c:geo

Základní nabídka

 1. Aktivní mapa – jedná se o nástroj, ve kterém můžete v reálném čase vidět keše, které se nacházejí ve Vaší blízkosti, tuto funkci používám zřídkakdy, ale najde si své zastánce.
 2. Nejbližší – Opravdu skvělá funkce, myslím, že dokonce klíčová. Na jedno kliknutí se Vám ukážou keše, které jsou nejblíže, a Vy si vyberete jen tu, která Vám padne do oka, třeba podle toho, jak dlouhou procházku s dětmi chcete podniknout.
 3. Uložené – Jedná se o seznam keší, které si uložíte pro offline toulky, aplikace si zapamatuje všechny prvky, včetně GPS pozice, podle které následně keš vyhledáte celkem snadno…
 4. Hledání – Někdy bývá ve složitějších keších rébus, který když rozluštíte, tak získáte souřadnice, které zadáte právě do Hledání, možností hledání je více, ale souřadnice upotřebíte nejčastěji.
 5. Přejít – Jedná se o velice podobnou funkci již výše zmíněné, oba způsoby fungují.
 6. Všechny t.. – Jedná se o filtr, ve kterém si nastavíte, jaký typ keše preferujete, a které chcete, aby se Vám zobrazovaly.

Základní informace c:geo

Základní úkony

Vracíme se do nabídky „blízké“, kde si ukážeme, jakých možností můžeme použít. Nabídku možností otevřete dlouhým přidržením na dané keši.  První dvě možnosti „Kompas“ a „Navigovat“ mají za cíl dovést Vás na místo, „Detaily“ slouží k podrobnostem k dané keši, pokud chcete dát ihned světu vědět, že jste keš objevili, pak je pro Vás nabídka „Zalogovat návštěvu“, nakonec tu máme tlačítko „Uložit“, které keš uloží pro offline použití, lze si keše třídit do seznamů, například podle destinací, kam se chystáte.

Detail keše

Detail je jedním z nejdůležitějších aspektů celé aplikace, naleznete zde všechny informace, které potřebujete pro hledání. Podle značek zjistíte, zda je trasa vhodná pro pejsky, kočárky anebo zda je blízko parkoviště. V detailu zjistíte také: Body trasy, popis místa keše, LogBook a obrázky z místa, kde se keš nachází…

C:geo

Přídatné funkce

 • C:GEO Kalendář – Vytáhne informaci, kdy je u keše nějaká akce a zapíše ji do Android kalendáře.
 • C:GEO Kontakty – Přidá do aplikace Vaše známé z Vašeho telefonního seznamu, abyste je mohli v případě nouze rychleji kontaktovat.
 • C:GEO Wear – Umožní Vám hledat keše pomocí chytrých hodinek Android Wear.
 • GPS Status & Toolbox – Tento doplněk Vám usnadní hledání pomocí Radaru, hodí se, pokud nemáte v telefonu digitální kompas…
 • Další doplňky: BlueTooth GPS, Barcode Scanner, Locus, WhereYouGo

Závěrem

Aplikace má široký zástup uživatelů a ne jen tak bezdůvodně. C:GEO má krásné grafické prostředí, jednoduché ovládání, na které si velice brzy zvyknete. Troufám si říci, že hravě strčí oficiální aplikaci do kapsy a to s velkým náskokem. Lovu zdar!

Přečtěte si také

Mobilní aplikace pro vánoční tapety

Mobilní aplikace na vánoční tapety

Jako pondělní článek jsme pro vás připravili výběr aplikací s vánočními tapetami pro mobilní telefony …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.