Domů / Odolné telefony / Rozhovor s majitelem iGET Blackview BV6000 a jeho hodnocení

Rozhovor s majitelem iGET Blackview BV6000 a jeho hodnocení

Jsme moc rádi, že v dnešním článku můžeme přinést formou rozhovoru vám, našim čtenářům osobní zkušenosti jednoho z majitelů odolného telefonu pana Luďka Kocourka, který s ním jezdí na náročné výpravy a plaví se na plachetnicích.

  1. Dobrý den Luďku mohl byste se našim čtenářům v krátkosti představit?

Děkuji za Váš zájem, žiji na jihu Moravy, v kraji vína pod Pálavou a nejlepší vodní plochou pro jachting v CZ – Nové Mlýny.

  1. Jak jste se dostal k plachetnicím, přeci je to v České republice není až tak rozšířený sport?

To by bylo na velmi  dlouhé povídání, budu se snažit stručně –  …
Od dětství  jsem toužil po dalekých cestách, létání a plavbách po moři.
 21.8. 1968 mi rodiče přivezli z tehdejšího NDR krásný a  plně funkční plastový  model plachetnice, asi 40 cm dlouhý.  Rodičům se tehdy valily za patami spřátelené armády.  Bylo mi  12 let, národ plakal a já byl nejšťastnější kluk na světě.
 Rybník naproti našemu domu se změnil v oceán, každou volnou chvíli jsem si na něm  pouštěl moji malou plachetnici a snil…
V roce 1980 mne nadchl windsurfing, asi od r. 1983 jsme na plachetnici  „Dafne“ dnešního břeclavského Yachtclubu brázdili vlny Balatonu. V roce  1991 poprvé plachetnicí  na Jadranu.
Se dvěma kamarády jsme postavili sedmimetrovou kajutovou plachetnici, dvě léta se plavili na Nových Mlýnech, od r. 1994 je dodnes  trvale v Chorvatsku a každé léto se s ní a též na jiných plachetnicích  touláme po ostrovech.

lodlod 2

lod 3
 

 

 

 

 

 

V květnu  2010 mi na webu vyskočila informace o tom, že se v egyptském Suezu staví replika brigy
 ze 17. století –  LA GRACE,  jako vystřižená z filmu o pirátech.  Stavěli ji nadšenci z Čech, Moravy a Slovenska. Za tři týdny po tom úžasném objevu jsem byl v Suezu a na měsíc  se zapojil do stavby. V listopadu  téhož roku jsem se do Suezu vrátil,  5.12. 2010  byla La Grace slavnostně spuštěna a pro mne  následovalo  sedm nádherných měsíců plaveb a splněného klukovského  snu – Rudé moře, Suezským kanálem do středomoří, Řecko, Itálie, Sicílie, Liparské ostrovy, Toskánské pobřeží, Korsika, Elba.
Dnes si může tento sen splnit každý,na  La Grace může strávit dovolenou.

La Grace

Luděk Kocourek

 

  1. Jaký máte v současné době mobilní telefon?

Od listopadu 2017 –   IGET Blackwiev BV6000

  1. Je to váš první odolný telefon?

Při svých aktivitách jsem vždy  potřeboval odolný telefon – plavby na moři, rekreačně paragliding, práce v autodílně, na stavbách, v lese.

První, ještě klasický tlačítkový, odolný Samsung 2010, jsem si koupil asi v roce 2008, funguje dodnes, jen už není odolný – krytka pro napájení upadla, náhradní tehdy výrobce nedával.

Největší problém je pro mne zrak – postupně se mi zhoršoval,v roce 2012 jsem musel odevzdat řidičák  – diagnosa – slabozrakost …( od 20ti let sem byl řidič z povolání)

Takže Samsung 2010  byl pro mne nepoužitelný.

Loni v lednu jsem si koupil nejlevnější tlačítkový, s největším displejem, asi za tisícovku.

Zklamal mne – malá písmena, kontakty, SMS jsem četl s obtížemi, jméno volajícího taky pro mne nečitelné a  jinak neuměl pořádně nic. Vhodný snad pro  důchodce, co sedí doma u TV a občas potřebují zavolat svému lékaři …

  1. Jak jste spokojený s vaším současným odolným telefonem?

MAXIMÁLNÉ 🙂 

Ale nejdřív bych začal s mojí první zkušeností s „chytrým telefonem“ – loni na jaře mi brácha půjčil mobil s Androidem 4, značku nemusím jmenovat. Jako první mne zarazila výdrž baterie – půl dne. Ovládání nelogické a složité,malý displej,  čitelnost textu pro mne špatná, fotky mizerné. podle informací na webu – největší šunt toho výrobce.  Do týdne jsem mobil raděj vrátil.
Získal jsem velkou averzi vůči chytrým mobilům, už nikdy vice, raděj se spokojím s hloupým tlačítkovým.
NO ALE !!!
Přeci jenom s tím co dnešní smartphony umí – to by se mi na cestách velmi  hodilo.
Jsou to výkonné počítače, která umí také telefonovat.

  1. Podle čeho jste si odolný telefon vybíral?

 „Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné a nekvalitní věci“.

Nákupům všeho věnuji vždy velkou pozornost. S dnešními možnostmi stačí věnovat čas výběru –

už nevím, kolik je to let když jsem začal veškeré spotřebiče kupovat v e-shopech  a přestal chodit do běžných obchodů. Velkou předností je možnost v klidu domova najít to, co potřebuji, pročíst si kompletní parametry, hodnocení uživatelů a hlavně recenze odborníků. Pak si vybírám obchod, ale  cena výrobku  pro mne nikdy není priorita. Důležité je jaký je to obchod, jakou má tradici na trhu, obchodní podmínky a názory kupujících.
Patřím do stálé posádky plachetnice La Grace . Její  Kpt.  Pepa Dvorský si loni v lednu koupil Blackwiev BV 6000 a byl s nim velmi spokojen. To mne právě inspirovalo a začal jsme o tomto mobilu hledat veškeré informace na webu. Vzhledem k plavbám na moři je pro mne též důležitá odolnost proti vodě, telefon splňuje normu IP 68
Věnoval jsem tomu pár večerů, pomohli mi též ukázky testů na webu  a vybral si právě váš obchod –

https://www.ipato.cz/

Důvod je jasný – jako jediný prodejce nabízíte záruční a pozáruční servis :)

  1. Jakým nejtěžším podmínkám byl telefon vystaven?

Nejsem úředník,  pro něj by byly všechny podmínky těžké a „ultratenký“ telefon akorát do kapsičky košile by  u mne dlouho  nevydržel.  Právě proto jsem si vybral IGET Blackwiev BV 6000
Pracuji v autodílně, ale spíš se jako důchodce bavím renovací Zetoru 25 z roku 1955 a to není moc sterilní prostředí pro běžné telefony.Dále pak  na zahradě a také v lese při těžbě dříví pro vlastní potřebu – teplo domova.
V prosinci minulého roku  tři týdny plavby kolem Elby a Korsiky
 Od 2.1. letošního roku náročná zimní  přeplavba, déšť, bouřky,  – Elba, Korsika,  Sardinie , Tunis,  na české školní plachetnici  La Grace.
 12.1.jsme  zakotvili  v port Monastýr,  19.1  jsme loď vytáhli z vody a začaly zimní opravy. Domů jsem se vrátil 20.2.

Dřevěná plachetnice není obývák v paneláku ani klimatizovaná kancelář – vlhkost v kajutách je přeci jenom vyšší a na palubě během plavby ani nemluvě ..

Nový mobil  v takto náročných fungoval vždy bezchybně. Jako první aplikace jsem si ještě doma nainstaloval předpovědí počasí,  pro plavbu  jsou velmi důležité.  Příjemná je apka- Mapa  hvězdné oblohy. Během nočních plaveb a v  dosahu  signálu GSM si můžeme ověřit známá souhvězdí a objevovat nová.

Loni zavedená stejná  cena za datové služby v EU je velká paráda, všichni cestovatelé jsou  stále na příjmu.

Dva sloty už jsou snad u všech nových  mobilů. V Tunisu jsem měl místní SIM kartu, takže komunikace byla bez problémů. Mobil IGET Blackwiev BV 6000  lehce zvládl nahrávání video prezentace z notbuku přes hotspot na YouTube.
To mne velmi překvapilo a potěšilo, a  hlavně kamarády na Facebooku, ve skupině La Grace.
Ti netrpělivě čekali na každou zprávu z plavby a oprav v Tunisu.

  1. Je nějaká situace, kdy vás opravdu překvapil, co vše vydrží? Co jste ani nečekal?

Pročetl jsem si recenze odborníků na odolné telefony. Shlédl jsem všemožné video ukázky o odolnosti
 a výdrži odolných mobilů s vaší nabídky, takže mi bylo jasné, co mohu očekávat a že nemusím nový mobil v náročných podmínkách  nijak šetřit.

  IGET Blackwiev BV 6000 jsem si vybral hlavně pro vynikající poměr výkon – cena .
Velmi důležité je oznašení IGET  v názvu všech modelů od firmy  Blackwiev.
Stručně k vlastnostem telefonu – velký displej,  HLAVNĚ Možnost nastavit velmi velká písmena u SMS a kontaktů čitelná i pro mne slabozrakého  bez brýlí 🙂  Pro odolný mobil velmi důležité – výrobce přidal náhradní kryty napájení, sluchátek, šroubky a sadu šroubováčků. Tady rozhodně chybu neudělal a svědčí to o pečlivosti a zodpovědnosti k zákazníkům.  Mejly,  Facebook taky pro mne dobře čitelné, velká výdrž baterie, 2 – 3 dny při mém způsobu používání, jednoduché a logické ovládání a jiné  vlastnosti na které si hned nevzpomenu.

  1. Nastala nějaká situace, kdy vás naopak nepříjemně telefon překvapil?

Tomu jsem právě předešel pečlivým výběrem značky a typu 🙂

  1. Používáte nějaké příslušenství na cestách k vašemu telefonu?

Výborné je na míru šité kvalitní pouzdro. Měl jsem ho upevněné na sedáku při výstupu do ráhnoví ( asi 22 m nad mořem) V mé  prezentaci na Youtube jsem některé video záběry pořídil právě mým novým telefonem. Pouzdro určitě ocení každý, kdo pracuje v náročných podmínkách.
Na La Grace je stále dostupné napětí 220 V, takže s nabíjením nejsou problémy, na cesty autem handsfree a  12 V nabíječku, pro cesty  bez možnosti nabíjení mám powerbanku, sluchátka, datový kabel  jsou samozřejmostí.

Děkujeme za rozhovor.

Rádo se stalo. Velmi mne potěšil váš zájem o běžného zákazníka a zpětnou vazbu. Snad budou mé zkušenosti s IGET Blackwiev BV 6000 dobrým pomocníkem pro Vaše zákazníky a přeji mnoho stejně spokojených jako jsem já.
6.3. 2018
Luděk „Kocúr“ Kocourek,  člen stalé posádky české školní plachetnice La Grace t.č. doma na suchu. 

            Luděk Kocourek                                            

 

Přečtěte si také

GBV8900

Rozbalování odolného telefonu iGET Blackview GBV8900

Odolný telefon iGET Blackview GBV8900 je nástupcem oblíbených odolných telefonů iGET Blackview s termokamerou FLIR. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.