Domů / Aplikace / Jak otevřít soubory .rar a .zip na android telelefonu

Jak otevřít soubory .rar a .zip na android telelefonu

V dnešním článku vám představíme velmi praktickou aplikaci RAR, jejíž název mnohým napoví, jaká je její funkce. Jistě mnoho majitelů android telefonů se setkalo s problémem, že jejich mobilní telefon nedokázal otevřít a pracovat s kompresními soubory (archivy), nejčastěji se jedná o formáty .rar a .zip. Tyto formáty jsou na počítačích velmi oblíbené, protože dokáží snadno zabalit mnoho malých souborů a ještě pomocí komprese snížit celkovou velikost výsledného souboru. Také není problém archiv zaheslovat, aby se do něj nedostal nikdo neoprávněně.

Aplikace RAR na Android

Jak vyřešit problém s tím, že váš android telefon nedokáže otevřít a rozbalit soubory typu rar a zip? Stačí si nainstalovat aplikaci RAR, která je dostupná v oficiálním obchodě Google Play s aplikacemi pro Android. Odkaz do obchodu ZDE.  Aplikace je dostupná ZDARMA. Samozřejmě tvůrci aplikace musí z něčeho žít, tak se po otevření souborů často zobrazí reklama. Pokud nemáte rádi reklamy nabízí se snadné řešení, jak se reklamy zbavit a zároveň podpořit tvůrce aplikace. Vpravo nahoře v aplikaci klikněte na tři tečky a pak v zobrazeném menu na „Odstranit reklamu“ Můžete si aktivovat nejprve 14 denní zkušební verzi bez reklam ZDARMA a po jejím uplynutí si pořídit roční licenci za 28,99Kč. Cena je opravdu velmi nízká na to o jak užitečnou aplikaci se jedná. Za cenu cca jednoho piva se na rok zbavíte otravných reklam.

Jaké soubory aplikace RAR podporuje? RAR, ZIP, TAR, GZ, BZ2, XZ, 7z, ISO, ARJ

Aplikace má celou řadu funkcí, například dokáže otestovat soubory v archivu zda nejsou poškozené či celý archiv. Osobně považuji za velmi praktickou funkci u zaheslovaných archivů máte možnost zaškrtnout. aby si aplikace pamatovala heslo na 5 minut. Nemusíte pak po tuto dobu neustále psát heslo znovu a znovu pokud si budete chtít zobrazit další soubory z archivu.

rar soubory

Přečtěte si také

Vánoční aplikace imitující krb

Vánoční aplikace hořící krb

Pro navození vánoční pohody a klidu jsme pro vás vybrali z obchodu s aplikacemi Google …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.