Domů / Video recenze / Články s testováním odolnosti / Odolný telefon iGET Blackview GBV5800 testy odolnosti

Odolný telefon iGET Blackview GBV5800 testy odolnosti

Nový odolný telefon iGET Blackview GBV5800 může být hitem letošních Vánoc, protože s cenou pod 4500Kč je cenově dostupný odolný telefon s velmi zajímavou výbavou. Kompletní výbavu a parametry tohoto odolného telefonu jste si již mohli přečíst v dřívějším článku: iGET Blackview GBV5800 výbava a parametry.  V krátkosti ohledně výbavy a parametrů, lze napsat, že tento odolný telefon zaujme kromě samozřejmosti, jako je stupeň krytí IP68, především zadním duálním fotoaparátem, NFC čipem, vysokou výdrž až 38 dní v standy režimu a odemykáním telefonu pomocí rozpoznání obličeje.

Dnešní článek se bude věnovat odolnosti tohoto telefonu a to ve velmi extrémních testech, které vymyslel a natočil přímo výrobce, který tím ukazuje, že má opravdu důvěru v kvalitní zpracování svých telefonů, a že stupeň krytí (certifikace odolnosti) IP68 není pouhá reklamní nálepka.

Poznámka: Videa, která jsou dostupná níže jsou spíše demonstrativní, co vše telefon je schopný vydržet, ale určitě to nedoporučujeme provádět s vaším telefonem.

Testování odolnosti iGET Blackview GBV5800

Poznámka: Videa jsou určená pro verze 58000 i 5800 Pro, protože oba telefony mají stejnou konstrukci, tělo a zpracování. Liší se vnitřní výbavou. Informace o bezdrátovém nabíjení je platná k 5800 Pro u 5800 neplatí.

iGET Blackview GBV5800  testování prachuvzdornosti

iGET Blackview GBV5800 je prachuvzdorný a proto se hodí do prašných prostředí staveb, dílen, atd. Kde běžné mobilní telefony brzy odchází do křemíkového nebe, kvůli vniknutí prachu do jejich útrob. Na videu níže je vidět, jak si poradí GBV5800 s prostředím stavby, a že může být i skvělým parťákem pro natěrače a malíře.

iGET Blackview GBV5800  testování pádu vzdornosti

Model GBV5800 si poradí i s kdejakým pádem na zem, samozřejmě za určitých podmínek. Žádný telefon není nezničitelný a zvláště displej, který je vždy nejslabším článkem co se týče odolnosti. Na videu níže je vidět, že GBV5800 si poradí i s pádem z extrémní výšky, samozřejmě je potřeba brát video trochu s rezervou, ale jako ukázka kvality konstrukce telefonu stojí za shlédnutí.

iGET Blackview GBV5800  testování voděodolnosti

Dle údajů od výrobce si GBV5800 poradí s potopením do vody až do hloubky 1,5 metru po maximální dobu 2 hodin. My nejsme přívrženci úmyslného (zbytečného) potápění odolných telefonů pod vodu. Tato funkce by dle nás měla sloužit jen pokud například rybáři spadne telefon do vody při výlovu ryby, aby telefon bez problémů přežil. Video níže s testováním voděodolnosti GBV5800 v bazénu by měl sloužit spíše jen jako názorný úkaz toho, že tento odolný telefon je opravdu voděodolný a lze se na něj v tomto ohledu spolehnout.

iGET Blackview GBV5800  testování změny teplot

Odolný telefon by měl vydržet i těžké podmínky co se týče výkyvů a změň teplot od velmi mrazivých po velmi horké.  Ukázkou toho, že GBV5800 zvládne přežít i velmi mrazivé teploty je video níže.

iGET Blackview GBV5800  testování pevnosti konstrukce

Jak lépe zjistit pevnost konstrukce odolného telefonu nežli ho nechat párkrát spadnout na zem a pak přejet autem? Toto si asi řekli u výrobce tohoto odolného telefonu dle videa níže. Samozřejmě zase raději upozorníme, že je to ukázkové video toho, co vše telefon vydrží, ale není rozhodně vhodné to zkoušet s vlastním zařízením.

Kde pořídit iGET Blackview GBV5800

Odolný telefon iGET Blackview GBV5800 byl dostupný u autorizovaného prodejce odolných telefonů iGET Blackview IPATO.cz, specialistovi na odolné telefony a jejich příslušenství.

Aktuálně nabízené novější modely, které si můžete prohlédnout: iGET Blackview.

Přečtěte si také

Oukitel WP13

Recenze výbavy odolného telefonu Oukitel WP13

Oukitel WP13 patří mezi nejlepší odolné telefony od Oukitel, které jsou v současné době na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.