Domů / Návody / Jakou velikost RAM (operační paměti) u Android telefonu?

Jakou velikost RAM (operační paměti) u Android telefonu?

Při výběru nového mobilního telefonu velikost operační paměti (RAM) je jedním z prvních parametrů, na který se každý potencionální kupce podívá. V tomto článku se vám pokusíme osvětlit, jaká velikost je optimální či nedostatečná. Nedostatečná operační paměť může způsobovat mnoho problémů od zasekávání telefonu, častému pádu aplikací po naprosté zamrznutí.

Co ovlivňuje operační paměť

S operační pamětí pracuje operační systém v našem případě mobilní operační systém Android a to, jak s ní pracuje je nad míru důležité, poněvadž dobře optimalizovaný a vyladěný Android pro daný telefon snižuje náročnost systému na operační paměť. Naopak špatně vyladěný systém bude potřebovat podstatně více operační paměti. Jedy je důležité se dívat nejen na hardwarové parametry jako je kapacita RAM, ale i na různé testy a hodnocení telefonů, zda je systém pro ně dobře vyladěn.

Jaká je minimální velikost RAM pro Android?

Jak bylo napsáno výše velmi závisí na optimalizovanosti systému, protože jednomu telefonu mohou stačit naprosto bez problému 2GB operační paměti a jiný potřebuje 4GB, aby fungoval stejně svižně a bez problémů. Dále závisí i na verzi operačního systému Android. Obecně by se dalo říci, že s každou novou verzí systém bobtná s novými funkcemi a je o něco náročnější na hardware.

  • Pro běžné využívání telefonu lze považovat za optimální 2GB operační paměti. S touto kapacitou vám budou bez problémů fungovat běžné aplikace.
  • Pro náročnější uživatele jsou na trhu dostupné modely s 4-6GB RAM. S touto kapacitou operační paměti máte jistotu, že bez jakéhokoliv zasekávání spustíte i nejnáročnější aplikace v Google Play a nebudete mít problém ani s aktualizacemi systému do budoucna, že by se vám kvůli nim pak telefon sekal. Telefon zvládne i bezproblémové přehrávání videa ve vysoké kvalitě FullHD a více.
  • Další kategorií uživatelů jsou hráči u těch je potřeba pro nejnovější hry, které jsou dosti hardwarově náročné ideálně 4GB RAM a více.

//Jedná se o obecná doporučení a jak bylo zmiňováno výše vždy závisí na vícero faktorech. 

Přečtěte si také

UMIDIGI F1

Mobilní telefon UMIDIGI F1 ukázka systému Android 9.0

V rámci série článků o mobilním telefonu UMIDIGI F1 pro vás nyní máme ukázku z …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.