Domů / Návody / Jaký mobilní tarif na dovolenou

Jaký mobilní tarif na dovolenou

Mobilní tarify jsou v posledních týdnech velmi žhavé téma, které je diskutováno snad všude. V dnešním článku se zaměřím na to, jaký mobilní tarif využívat na dovolené mimo Českou republiku. Bohužel nelze napsat nějaký univerzálně platný článek či doporučení, protože při rozhodování hraje roli velmi proměnných, které se v různých zemích liší.

Výběr mobilního tarifu na dovolenou

  • Velmi záleží na tom jaká je vaše cílová země, zda se jedná o zemi v rámci EU či nějakou exotickou destinaci.
  • Na délce pobytu.
  • Na tom co budete využívat zda čistě sms, občasné volání nebo chcete naplno využívat i internet.

Internet je zpravidla nejdražší položka v rámci následného vyúčtování vaším operátorem. Doporučuji důkladně prohlídnout stránky vašeho mobilního operátora s informacemi o ceně roamingu v dané zemi kam jedete na dovolenou. Často mají operátoři i interaktivní mapy s přehlednými informacemi.

Ve velmi turisticky navštěvovaných zemí často místní operátoři nabízí speciální předplacené a často velmi výhodné balíčky pro turisty/cizince, kteří v zemi pobývají krátkou dobu.

Chorvatský mobilní balíček pro cizince na dovolené

Příkladem je Chorvatsko a tamní operátor TELE2, který má speciální balíček Cheapest Surf & Call. Za cenu 55 kun (HRK), což je cca 200Kč získáte 10GB dat a 200minut do všech sítích v Chorvatsku. Tento balíček je dostupný na poště, benzínových stanicích atd. Bližší informace naleznete přímo na stránkách mobilního operátora TELE2: ZDE. Je jasné, že volné minuty v rámci Chorvatska nevyužijete v plné výši maximálně když budete volat s přítelkyní či členy rodiny, které jsou v Chorvatsku s vámi, ale i tím ušetříte značné peníze za provolané minuty. Velmi výhodný jsou ale mobilní data, která balíček obsahuje.

Ideální je pokud máte dual sim telefon, abyste měli v něm jednu stávající českou kartu v případě, že by vám někdo volal. A v druhém slotu tamní chorvatskou.

Přečtěte si také

Heureka profil

Heureka vs mobilní telefony

  Heureku a zná určitě každý uživatel, který rád nakupuje na internetu. Portál Heureka slouží …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.