Domů / Aplikace / Nejlepší antivirus pro Google Android

Nejlepší antivirus pro Google Android

Pokud jste novými hrdými majiteli mobilních telefonů s operačním systémem Android, či stávající majitelé, kteří hledají jaký si nainstalovat antivirus do svého telefonu, pak tento článek je určen právě vám. Android se svou rozšířeností představuje pro tvůrce škodlivého software  velkou příležitost a i proto je nejvíce škodlivého software a „havěti“ právě pro mobilní operační systém Android v rámci operačních systémů určených pro mobilní telefony. Nejčastěji se zpravidla jedná o škodlivý software, který vám pak ukazuje takřka všude reklamy nebo se zaměří na váš Facebook účet a zasílá vaším jménem zprávy vašim přátelům či sdílí věci na vaší zeď.

Jak se bránit před viry na Androidu

Základem ochrany je prevence a instalování aplikací pouze z oficiálního obchodu Google Play. V případě, že se vám ve vašem internetovém prohlížeči na telefonu objeví hláška, že váš telefon byl napaden a že je potřeba si nainstalovat aplikaci nabízející v té reklamě, která vám telefon zachrání, tak nikdy neklikejte, protože tím si právě nainstalujete do telefonu škodlivý software.

Výběr antiviru pro Android

Toto je dosti subjektivní záležitost. Zpravidla všechny antiviry dostupné pro Android mají obdobné funkce. Některé mají spoustu funkcí navíc, které nejsou ani žádoucí a zobrazují velké množství reklamy takřka při jakékoliv provedené operaci v antiviru. Osobně bych doporučoval výběr od renovovaných tvůrců v oblasti počítačové bezpečnosti (AVG, Avast, Kaspersky, atd.). Vyzkoušel jsem několik antivirových programů a nejvíce mě osobně vyhovuje Kaspersky antivirus, který nezobrazuje žádné reklamy a má jen potřebné funkce, které od antiviru očekáváte. V základu je dostupný zdarma, ale můžete si koupit premium roční účet za cca 300Kč.

Odkaz na Google Play: ZDE.

Přečtěte si také

Vánoční aplikace imitující krb

Vánoční aplikace hořící krb

Pro navození vánoční pohody a klidu jsme pro vás vybrali z obchodu s aplikacemi Google …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.