Domů / Video recenze / Nový mobilní telefon pro seniory iGET Simple D7

Nový mobilní telefon pro seniory iGET Simple D7

Senioři jsou čím dál více vyhledávaní zákazníci pro výrobce mobilních telefonů, kteří si konečně uvědomili, jak velký tržní potenciál představují a že běžné mobilní telefony nejsou pro seniory zpravidla to pravé.  Nově se k výrobcům či prodejcům mobilních telefonů, kteří nabízí speciální model určený pro seniory přidává česká firma iGET se svým modelem iGET Simple D7. Základem mobilních telefonů pro seniory je zpravidla velká kvalitní hardwarová / tlačítková klávesnice, na které se pohodlně píše, aniž by doházelo k nechtěným přehmátnutím na okolní klávesy. Mobilní telefony pro seniory nepotřebují žádné chytré robustní mobilní operační systémy jako je Google Android, ba naopak je cílem velice přívětivý a co nejvíce přehledný a na užívání snadný jednoduchý systém.

iGET Simple D7 telefon pro seniory

iGET Simple D7iGET Simple D7 není jen další běžný tlačítkový telefon s pouhým SOS tlačítkem, který se vydává za specializovaný mobilní telefon pro seniory. Svými funkcemi iGET Simple D7 je opravdový telefon pro seniory.

Jaké funkce pro seniory nabízí iGET Simple D7? 

Simple D7

  • Široké možnosti v rozpoznání volajícího. K určitému počtu kontaktů lze přidat fotografii a vlastní vyzváněcí tón, který bude daný kontakt rozlišovat od jiných. Vyzváněcí tón nemusí být pouze v podobě melodického vyzvánění či písničky, ale může být i přímo v telefonu namluven.
  • Hlasové připomínky. V telefonu si lze namluvit hlasové připomínky, které se přehrají například pravidelně ve stejný čas. Jedná se o velice praktickou funkci, kterou lze využít mnoha způsoby od připomínání léků, po upozornění, na začátek oblíbeného seriálu  televizi.
  • SOS tlačítko (lokátor). Základní funkce tlačítkových telefonů určených pro seniory. Po nastavení (předvolení) kontaktů a po zmáčknutí SOS tlačítka v případě nějakého problému telefon sám zavolá a pošle SMS na zvolené kontakty. Tím se majiteli ušetří cenné vteřiny hledání v kontaktů, volání či psaní zprávy. Samozřejmě ideální je, pokud člověk toto SOS tlačítko na telefonu nebude muset nikdy použít, ale rozhodně je důležité v rámci prevence ho na telefonu míti.
  • Vícestupňové upozornění na nízkou baterii. iGET Simple D7 dokáže upozornit každých 30 minut v případě, že baterie je pod 10% své kapacity. Velmi praktickou funkcí je navíc, že tento telefon pro seniory umí rozeslat SMS s informací o stavu baterie až 3 vybraným kontaktům.

Běžné funkce telefonu iGET Simple D7

Standardem je vestavěná svítilna, s kterou si lze snadno a rychle na cokoliv posvítit stisknutím tlačítka na boku telefonu, které je vidět nalevo na obrázku.  Na zadní straně telefonu je fotoaparát, ale žádné zázraky nelze očekávat s 0,3Mpx, ale vzhledem k nízké ceně a účelu telefonu je fotoaparát spíše bonusem na telefonu. Telefon podporuje externí paměťové karty s kapacitou až 32GB. Následně pak s dokoupením paměťové karty nabídne násobně větší kapacitu, nežli pouze s interní pamětí 32MB. Přenos dat mezi telefony lze uskutečnit přes Bluetooth. Kapacita baterie telefonu je 700mAh a nabíjí se pomocí dodávané „dokovací“ stanice. Výdrž baterie činní až 15 dní při běžném provozu.

iGET Simple D7 zadní strana

iGET Simple D7 tabulka parametrů

Parametr

iGET Simple D7

Operační systém Bez chytrého operačního systému
RAM 24MB
Paměť interní 32MB
Slot na paměťové karty Ano s maximální velikostí až 32GB
Úhlopříčka displeje 2,2" palců
Rozlišení displeje 220x176 pixelů
Displej Bezdotykový
Zadní fotoaparát 0.3MPx
SIM 1xSIM
Wi-Fi
3G,4G sítě
2G sítě
RÁDIO Ano FM rádio
Bluetooth verze 3.0
Kapacita baterie 700mAh
Výdrž Až 15 dní při běžném provozu
Hmotnost 85g

iGET Simple D7

6.7

Poměr cena/výbava

9.0/10

Výdrž

9.0/10

Fotoaparát

2.0/10

Klady

  • Funkce
  • Svítilna

Přečtěte si také

Tablet iGET RT1 odolnost

Odolný tablet iGET RT1 odolnost

Oproti trhu s odolnými telefony, kde je již v současné době v ČR velmi široký …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.