Domů / Návody / Jak vybrat paměťovou kartu do mobilního telefonu

Jak vybrat paměťovou kartu do mobilního telefonu

V dnešním článku, který vychází pár dní po Vánocích se vám pokusím poradit se zapeklitou otázkou, jakou vybrat paměťovou kartu do vašeho mobilního telefonu. Spousta lidí dělá tu chybu, že hledí pouze na kapacitu a následně na cenu. Nekoukají na další důležité parametry, které ve výsledku jsou důležitější jak samotné kapacita s ohledem na funkčnost karty v mobilním telefonu.

microsd

Jak vybírat paměťovou kartu

  1. Nejdříve si ujasněte, jakou chcete kapacitu aby měla. Například pro telefon je dostačující  32-64 GB varianta. Zároveň si na internetu najděte parametry vašeho telefonu, jakou maximální kapacitu karty podporuje.
  2. Zde nastává problém, že jako druhý krok lidé hledí na cenu a vybírají nejlevnější kartu z dané nabídky se stejnou kapacitou. Omyl zde je důležité se koukat na rychlost zápisu a rychlost čtení v MB/s, protože pokud zakoupíte nejlevnější kartu s nízkou rychlostí zápisu a čtení, tak následně aplikace na ní v telefonu se budou sekat a celkově bude zpomalovat váš telefon, načítání fotek nebo přehrávání videí. Osobně doporučuji jako vhodnou kartu do telefonu nebo tabletu s třídou 10 (class 10), která má zpravidla 45-48 MB/s a rychlost zápisu 10 MB/s. Věřte že rozdíl mezi pomalou kartou a rychlou byste velice snadno v telefonu poznali.
  3. Nyní se teprve dostává ke slovu cena a porovnávání karet se stejnou kapacitou a stejnou třídou/rychlostí z pohledu ceny.

Bonus: Některé paměťové karty jsou voděodolné, odolné proti rengenovému záření či na ně výrobci nabízí doživotní záruku.

Nabídku paměťových karet s kapacitou 32-64GB s třídou 10 naleznete v sortimentu internetového obchodu IPATO.cz: Paměťové karty.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.